Budzili śpiącą królewnę

Ten piknik przejdzie bez wątpienia do historii Brodów i często będzie się do niego wracać wspomnieniami.  Dzięki zaangażowaniu całej lokalnej społeczności i jej ogromnego zaangażowania w czasie pikniku charytatywnego „Budzimy śpiącą królewnę” zebrano 42.756zł 40€, 50$. Pieniądze zostaną przeznaczone na rehabilitację Dominiki Kosek, która po operacji jest w śpiączce.

 

 

Organizatorzy pikniku charytatywnego zadbali by, każdy znalazł coś dla siebie. Przeprowadzono Turniej piłkarski, w którym wzięło udział 10 zespołów, spotkania rozgrywano na Orliku w Kalwarii Zebrzydowskiej i boisku Cedron Brody. Najlepsi okazał Pil-Pol,  następnie Super Team, Pogoń Bugaj i Dzikie węże, jednak tutaj najbardziej liczył się sam udział, bowiem już poprzez udział w Turnieju zespoły wsparły Dominikę,  o  sprawą organizację Turnieju zadbał Adam Serwin.

Turniej piłkarski był też preludium do tego co wydarzyło się w Brodach w kolejnych godzinach, na zaproszenie organizatorów odpowiedziały chyba całe Brody i wszyscy chcieli w tym dniu wesprzeć Dominikę, a mogli to zrobić na przeróżne sposoby, przygotowano loterię fantową, można było zakupić też poduszki  Hanuszkowo, były też Asertywne,  zadbano o poczęstunek, ofiarodawcy przekazali też niezliczoną ilość rzeczy na licytację, każda zebrana złotówka trafiała na rzecz potrzebującej dziewczynce. 

Najwięcej emocji wzbudziły licytację, można było zdobyć pamiątki sportowe min. koszulki Wisły Kraków, koszulkę z autografem Roberta Kubicy czy też mini kombinezon Kamila Stocha z autografem, każdy przedmiot zyskiwał bardzo wysokie kwoty, nic nie przebiło koszulki meczowej Arkadiusza Głowackiego, została wylicytowana za 2.500 zł, o licytacje i prowadzenie pikniku zadał dobrze wszystkim znany duet Rafał „Albin” Łęczyński i Piotr „Kudłaty” Filipkowski.

Piknik charytatywny swoimi występami  uświetnili  min. Gorzeń Band ,Karolina Kosek, Abigail Harrison, Gabi Katzer, Laura Sumera, John Coffee, Ania Ofiarowicz, Emilia Michalak, perkusja Sebastian Lipien, Zacharska Wiktoria, Hak i przyjaciele, na zakończenie była zabawa taneczna a grał Malibu.

Na organizację takiego pikniku charytatywnego przed kilkoma tygodniami wpadły  Ania Ożóg, Klaudia Kuc, Marzena Adamczyk mieszkanki Brodów, znajome rodziny Dominiki. Następnie do pomocy zaangażowały, przyjaciół, koledzy i nauczyciele ze szkoły z Brodów, cała społeczność jej rodzinnej miejscowości, lokalny samorząd, Burmistrz Miasta wszyscy oni  postanowili ruszyć z akcją pomocy dla Dominiki.

Organizatorom udała się rzecz przepiękna uruchomili ludzką solidarność i wśród swoich najbliższych znaleźli ludzi, którzy otworzyli swoje serca i portfele a efekt bez wątpienia przerósł wszystkich. Mieszkańcy Brodów mogą być dumni ze swojej postawy - pokazali, że tal właśnie powinna wyglądać  pomoc drugiej osobie.

Przypomnijmy  w czasie pikniku charytatywnego „Budzimy śpiąca królewnę” zbierano środki na rehabilitację Dominiki Kosek z Brodów, nazwa nie jest przypadkowa, Dominika podczas sierpniowych uroczystości miała być Królową procesji Wniebowzięcia cała okolica mocno wierzy, że tak się stanie i się wzbudzi ze śpiączki

W grudniu ubiegłego roku zaczęła skarżyć się na bóle i zawroty głowy. Dzięki szybkie interwencji lekarza rodzinnego została skierowana na badania do szpitala. Zdiagnozowano bardzo niebezpiecznie ulokowanego guza. Lekarze podjęli natychmiastową decyzję – operacja.

Dominika obawiała się zabiegu, a najbardziej tego, że po operacji się nie obudzi. Cała rodzina starała się ją uspokoić. Zapewniali, że na pewno się obudzi, że nie ma innej opcji.

Operację wykonano 18 stycznia 2017 r. w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Później przez miesiąc organizm zmagał się z bardzo wysoką gorączką i infekcją bakteryjną. Od 7 marca Dominika przebywa w klinice Budzik w Warszawie. Czeka ją bardzo długa, ciężka oraz kosztowna rehabilitacja. A przecież musi się obudzić, musi by wziąć udział w procesji i być jej królową.

GALERIA FOTO - TUTAJ

 

Gdyby ktoś chciał wesprzeć Dominikę może to zrobić w każdej chwili.

Dane do przekazania darowizny:
SBL Zakrzewo 25 8944 0003 0002 7430 2000 0010
W tytule przelewu też należy koniecznie podać imię i nazwisko: Dominika Kosek.

Dane Fundacji:
FUNDACJA „ZŁOTOWIANKA”
ul. Widokowa 1, 77-400 Złotów
mobile: 519 723 793, 512 977 766
Numer konta Fundacji: SBL Zakrzewo 25 8944 0003 0002 7430 2000 0010
NIP: 767-165-65-24, REGON: 300875953, KRS: 0000308316
www.fundacjazlotowianka.pl, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.