Baśń o dwunastu miesiącach

„Nie  znajdzie szczęścia ten, kto nieżyczliwość w sercu nosi” – to myśl przewodnia występu teatralnego przygotowanego przez uczniów klas II a i II b ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej pod opieką p. Ireny Moskwy i Izabelli Pawlikowskiej. Młodzi aktorzy z dużym entuzjazmem wcielili się w role macochy, pasierbicy, córki, braci miesięcy, zwierzątek leśnych przedstawiając „Baśń o dwunastu miesiącach”.

Tańczące z gracją fiołki i poziomki zimową porą wywołały ciepły, wiosenny nastrój. Różnorodne zwierzątka leśne wzbudzały zachwyt widzów. Gra aktorska w chacie macochy nie miała sobie równych.

Szczególnym punktem przedstawienia był indywidualny taniec baletowy. Tytułowi bohaterowie baśni zauroczyli zaproszonych gości specjalnie zaprojektowanymi i wykonanymi przez rodziców na tę okazję kostiumami.

Z wielkim zaangażowaniem i niesamowitym wyczuciem prowadzona była długa narracja baśni. Specjalnie dobrana muzyka stworzyła wyjątkowy nastrój. Wspaniała scenografia i niepowtarzalne stroje wywołały wrażenia estetyczne.

Gromkim brawom nie było końca. Zaproszeni rodzice, dziadkowie i inni bliscy podziwiali grę aktorską i zdolności muzyczne dzieci.