Zuzanna Zajda wygrywa Międzynarodowy Festiwal Saksofoniczny we Włoskim Treviso

Zuzanna Zajda, uczennica Szkoły Muzycznej I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej  z klasy saksofonu pana mgr Tomasza Skiby zdobyła I miejsce w kategorii D na 9 Concorso Internazionale Esecuzione Musicale "Giovani Musicisti" - Citta di Treviso.

W dniach 31.03-03.04.2017 r. we włoskim Treviso odbył się Międzynarodowy Festiwal Saksofoniczny gdzie Zuzanna Zajda okazała się najlepsza i pokonała międzynarodową konkurencję, warto też podkreślić, że  Zuzia uzyskała bardzo wysoką ilość punktów 95/100. Przy fortepianie akompaniowała uczennicy pani Tatsiana Yakubenia.

Warto przypomnieć, że Zuzanna Zajda wcześniej zdobywała  I miejsca w konkursach organizowanych na terenie całego kraju  między innymi w:  XXV Konfrontacji Instrumentów Dętych w Oławie, IX Konkursie Instrumentów Dętych Drewnianych i Blaszanych w Radomiu, Konfrontacji Młodych Saksofonistów w Centrum Kultury w Łososinie Dolnej, IX Regionalnych Przesłuchaniach uczniów Klas Instrumentów Dętych Drewnianych i Blaszanych Szkół Muzycznych I stopnia Regionu Krakowskiego w Nowym Targu oraz XII Międzynarodowym Festiwalu Saksofonowym w Przeworsku.

Natomiast w zespole z Jakubem Pawlikowskim zdobyli II miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych oraz wyróżnienie podczas I Międzynarodowego Konkursu Zespołów Instrumentalnych i Kameralnych Szkól Muzycznych I i II stopnia  w Tymbarku.

Teraz okazała się najlepsza poza granicami naszego kraju, we Włoszech szczególnie doceniono jej wyjątkowy kunszt gry na saksofonie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!