I Małopolski Konkurs Skrzypcowy w Kalwarii Zebrzydowskiej

W dniach 8-9 kwietnia 2017 roku na Sali Widowiskowej CKSiT  w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się I Małopolski Konkurs Skrzypcowy zorganizowany przez Szkołę Muzyczna, w konkursie doskonale spisali się  gospodarze, wśród najmłodszych I miejsce zajął Franciszek Wolak.

Dzięki niesamowitemu oddaniu i zaangażowaniu Dyrektora Szkoły mgr Arkadiusza Polewaczyka, Grona Pedagogicznego oraz Rady Rodziców działającej przy Szkole Muzycznej I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej konkurs uzyskał wspaniały wymiar.

Honorowy patronat nad Konkursem objęli Rektor Akademii Muzycznej w Krakowie prof. dr hab. Stanisław Krawczyński oraz Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej dr hab. inż. Augustyn Ormanty.

Uczestnicy byli oceniani przez Jury w składzie: prof. Mieczysław Szlezer, mgr Jolanta Antkiewicz oraz mgr Kinga Bocheńska-Szostak.

W konkursie udział wzięło ponad 60 uczestników, między innymi z Czasławia, Świątnik Górnych, Skawiny, Suchej Beskidzkiej, Krakowa, Dobczyc, Wieliczki, Wadowic, Koszyc, Bielska-Białej.

I Małopolski Konkurs Skrzypcowy został zakończony Koncertem Laureatów, który odbył się drugiego dnia konkursu. Podczas uroczystości zostały rozdane laureatom Konkursu nagrody i dyplomy.

Wśród laureatów znalazł się uczeń Szkoły Muzycznej I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej z klasy Pana mgr Błażeja Kociubana – Franciszek Wolak, który w swojej grupie wiekowej zdobył I miejsce. Ponadto II miejsce w drugiej grupie wiekowej otrzymała Agata Serwin, która również jest uczennicą Szkoły Muzycznej I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej.