Kiermasz Wielkanocy

W „Starym Kinie”  grupa „Kreatywna Kalwaria” zorganizowała  przedświąteczny kiermasz.

Na stoiskach znalazły się zdobione różnymi technikami pisanki, palmy, baranki, rzeźby i obrazy, a także ceramika, haftowane serwetki, stroiki na stoły, koszyczki i inne wyroby związane ze Świętami Wielkanocnymi, wykonane przez lokalnych twórców.

Na Kiermaszu można  było zaopatrzyć się w ozdoby na  świąteczny stół.  Wszystkie zaprezentowane prace zostały własnoręcznie przygotowane przez członków grupy Kreatywni Kalwaria.

Kiermasz trwał trzy dni, został oficjalnie otwarty w piątkowe popołudnie, spotkali się twórcy grupy, mieszkańcy Kalwarii Zebrzydowskiej  a także Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty i radna Powiatu Wadowickiego Józefa Rychlik.

Grupa Kreatywna Kalwaria powstała w październiku 2016 roku. Inspiracją do jej powołania były słowa papieża Franciszka wypowiedziane podczas Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016: „…trzeba mieć trochę odwagi, trzeba zdecydować się na zamianę kanapy na parę butów, które pomogą ci chodzić po drogach, o jakich ci się nigdy nie śniło…”

Kreatywna Kalwaria powstała z inicjatywy twórców-amatorów, którzy trzy lata temu działali przy Towarzystwie Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej. Z wielką radością informujemy, że działalność twórcza została wznowiona przy Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej. Przybyło nam kilku ciekawych, nowych członków, a stan grupy wynosi w tym momencie 17 osób.