Kolejna premiera książki Joanny Szarańskiej

Po raz trzeci w Bibliotece Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej swoją książkę prezentowała Joanna Szarańska, mieszkanka Przytkowic.

W ciągu roku, nakładem poznańskiego Wydawnictwa „Czwarta Strona”, ukazały się trzy książki Autorki. W lutym 2016 Joanna debiutowała komedią kryminalno-romantyczną „i że ci nie odpuszczę”, która stanowi pierwszą część cyklu „Kalina w malinach”. Premiera drugiej, zatytułowanej „Kocha, lubi, szpieguje”, odbyła się w naszej Bibliotece 23 listopada.

Na spotkaniu w środę 1 marca b.r. poznaliśmy trzecią i ostatnią cześć przygód Kaliny.

Nic dwa razy się nie zdarzy" to bez wątpienia najbardziej "kryminalna" powieść w serii "Kalina w malinach" i... najlepsza! Tak twierdzą ci, którzy już przeczytali książkę.

Kalina przygotowuje się do ślubu. Ale radosny nastrój mąci tłumiony niepokój - w przeszłości już jeden jej ślub nie doszedł do skutku. Ale ma nadzieję, że tym razem będzie inaczej, w końcu nic dwa razy się nie zdarza! Ta zasada nie sprawdza się, niestety, w przypadku Kaliny, bohaterka zostaje porzucona przed ołtarzem. Poszukiwania narzeczonego zaprowadzą ją do domu gangstera…

Spotkanie w Bibliotece przebiegło w ciepłej, serdecznej atmosferze. Uczestniczyli w nim, jak zawsze, najbliżsi i przyjaciele Autorki oraz grupa pasjonatów literatury, m. in. młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kalwarii. Media lokalne reprezentowała Pani Edyta Łepkowska z Małopolskiej Kroniki Beskidzkiej.

Najnowsza powieść Joanny Szarańskiej jest dostępna w kalwaryjskiej Bibliotece. Zapraszamy do lektury!

Książka ”Nic dwa razy się nie zdarzy” zamyka cykl o przygodach sympatycznej Kaliny.

Jesienią ukaże się kolejna książka Autorki, której akcja toczy się… w Kalwarii.

Joanna Szarańska - autorka powieści, prowadzi blog literacki, pracuje w charakterze copywritera; mieszkanka Przytkowic, prywatnie żona i mama Mileny.

Bogusława Moskała
Dyrektor BP w Kalwarii Zebrzydowskiej

 

„Przezabawna, pomysłowa i zapadająca w pamięć - taka jest najnowsza powieść Joanny Szarańskiej. Uwielbiam poczucie humoru tej kobiety. Absurd goni absurd. Bywam ponurakiem. Serio, nie ruszają mnie podobno arcyzabawne komedie. Tylko kilku polskich autorów potrafi mnie rozbawić - Rudnicka, Pietrzyk i... Szarańska właśnie. Podczas lektury "Nic dwa razy się nie zdarzy" wielokrotnie zwijałam się ze śmiechu. Kalina jest bohaterką z gatunku tych, które nie sposób nie pokochać całym sercem. Rozkojarzona, nieco łatwowierna (chociaż ona sama twierdzi, że może jest naiwna, ale nie łatwowierna) i kompletnie nierozumiejąca reguł świata, w którym się znalazła. Mimo to udaje jej się zatrząść całym półświatkiem gangsterskim. Tak się ustawić potrafi tylko Kalina.

Napisana z lekkością powieść "Nic dwa razy się nie zdarzy" potwierdza mocną pozycję Joanny Szarańskiej na rodzimej scenie literatury rozrywkowej. To dopiero trzecia książka pióra utalentowanej pisarki, a już zdążyła sobie zjednać serca oddanych czytelników. Nic dziwnego. Z Kaliną mogą się identyfikować wszystkie kobiety, a jej perypetie stanowią doskonałą rozrywkę w szarej, niepozbawionej problemów rzeczywistości. Gwarantuję, że za sprawą Kaliny wielokrotnie się uśmiechniecie. Nie przegapcie tej historii!”

Recenzja Magdaleny Majcher
Przegląd-czytelniczy.blog.com