Dołożyli cegiełkę do budowy nowego domu

W sobotę Turniej piłki siatkowej, w niedzielę Turniej piłki nożnej a do tego wielki mecz charytatywny TVP Kraków – Bernardyni, licytacje, to wszystko dla rodziny z Przytkowic, która w pożarze straciła dom.

Była to już trzecia edycja sportowego wydarzenia na Hali Sportowej przy ZS1 w Kalwarii. Tym razem organizacji podjęli się: Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej, Centrum Kultury, Sportu i Turystyki, Parafialny Klub Sportowy „Św. Józef” oraz Stowarzyszenie GPS Kalwaria.  Wiosenny Turniej charytatywny powoli staje się już tradycją w Kalwarii.

 

W  poprzednich latach wspierano mamę ciężko chorej Julki z Zebrzydowic, tym razem pomoc powędrowała do potrzebujących z sąsiedniej wioski – rodziny z Przytkowic, która kilka miesięcy temu straciła w pożarze dom.

Pierwszy dzień Turnieju stanowiły rozgrywki siatkarskie, w których udział wzięło 8 drużyn. To pierwszy raz, gdy podczas tej imprezy oprócz piłki nożnej pojawiła się i inna dyscyplina.

Walka  była zacięta, ale ważniejsza od rywalizacji okazała się dobra zabawa i wspólna pomoc potrzebującym, a pomysł organizacji okazał się strzałem w „dziesiątkę” bowiem w ciągu 2 dni do gry zgłosiło się 8 zespołów składających się z 2 pań i 4 panów. Turniej pokazał, że w tej dyscyplinie drzemie ogromny potencjał, spotkania rozgrywane były na trzech boiskach.

I miejsce zdobył Car Max Wadowice, w finałowym spotkaniu pokonał MPS Świnna Poręba, w meczu o III miejsce wywalczyli Wczorajsi pokonując PKS św. Józef oba te mecze musiały rozstrzygnąć tie-break.

O sprawny przebieg Turnieju piłki siatkowej zadbał pan Artur Wyrwa wraz z zespołem z PKS św. Józef z Kalwarii Zebrzydowskiej.

Drugiego dnia, w niedzielę, odbył się tradycyjny turniej piłki nożnej, który ma już spore grono fanów, co widać było zarówno na trybunach, jak i boisku, gdzie pojawili się także uczestnicy z poprzednich edycji.

Turniej piłki nożnej zakończył się wygraną  Car Max Wadowice, tym samym ekipa z Wadowic ustrzeliła dublet zgarniając dwa  puchary, pokonując zespół Biali i młodzi w dogrywce, trzecie miejsce wywalczyli Chłopcy z drewna, a 4 miejsce zgodnie z tradycją Wiślacka Kalwaria.

Dodatkową atrakcją turnieju był mecz rozegrany w niedzielne popołudnie, w którym rywalizowały ze sobą dwie wyjątkowe ekipy: TVP3 Kraków oraz bracia Bernardyni z kalwaryjskiego seminarium.

Zabawa była tak przednia, że drużyny nie chciały schodzić z boiska, prosząc o przedłużenie zaplanowanego czasu gry, ostatecznie jedno trafienie więcej zaliczyli Bernardyni wygrywając 3:2, jako że był to mecz przyjaźni obie drużyny z rąk burmistrza Augustyna Ormantego otrzymały puchar, podziękowanie za udział w imprezie.

Przeprowadzono także licytacje, w których można było zawalczyć o piłki, koszulki i kalendarze z podpisami zawodników Wisły Kraków, a także dary ofiarowane przez ekipę telewizyjną TVP Kraków i panie z nowopowstałej grupy wsparcia „Asertywne”.

GPS Kalwaria podobnie, jak w poprzednich latach zadbali o dobry klimat imprezy, zapraszając gości i zawodników na kawę, herbatę, czy ciastko, a także umilając czas najmłodszym, czuwali też nad całym przebiegiem turnieju, licząc punkty, pomagając w licytacjach, tworząc fotorelację, czy też po prostu będąc do dyspozycji w każdym momencie.

Organizatorzy serdecznie dziękują również sędziom w Turnieju piłki nożnej panu Kazimierzowi Targosz, który jest sołtysem Przytkowic i radnym Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz panu Janowi Kołacz.

Podczas turnieju udało się zgromadzić kwotę wynoszącą ponad  6.261,63 zł –  zostanie ona w całości podarowana potrzebującej rodzinie z Przytkowic.  W czasie dwudniowej imprezy każdy dołożył swoją cegiełkę do tego dzieła pomocy.

Turniej organizowany z początkiem wiosny już na stałe wpisał się w kalendarz kalwaryjskich wydarzeń, w końcu wystarczy trochę obejrzeć się wokół aby dostrzec, jak wielu ludzi potrzebuje nie tylko wsparcia materialnego, ale także zwykłego ludzkiego dodania otuchy w trudnej sytuacji życiowej.

Akcja pomocy dla potrzebującej rodziny trwa, organizatorzy Turnieju apelują i proszą firmy budowalne chcące włączyć się odbudowę domu o kontakt z Urzędem Miasta w Kalwarii, rodzina przyjmie każda okazaną a po Turnieju taką chęć wyraziły już trzy firmy z okolic.