Kolejna półkolonia zimowa za nami

Jak co roku, uczniowie ZS nr 4 w Zebrzydowicach z niecierpliwością oczekiwali na ferie zimowe, podczas których wzięli udział w półkolonii – formie zimowego wypoczynku organizowanego na terenie gminy. Grupa 20 uczniów z klas I-VI pod opieką dwóch opiekunek spędziła aktywnie czas podczas tegorocznych ferii. W ramach półkolonii zapewniono dzieciom wypoczynek połączony z rekreacją. Program zawierał m.in. wyjazd do krakowskiego kina, zwiedzanie muzeum i komisariatu policji, a także wspólne zabawy ruchowe.

Pierwszy dzień półkolonii upłynął uczestnikom pod znakiem integracji w myślenickiej kręgielni, gdzie niektórzy mogli po raz pierwszy wypróbować swoich sił podczas grupowej gry w kręgle. Była to świetna okazja do zapoznania grupy, a zakończyła się mile spędzonym czasem podczas wspólnego obiadu w Myślenicach.

 

Półkolonia zimowa ZS nr 4

 

We wtorkowe przedpołudnie uczniowie z Zebrzydowic zwiedzali wraz z przewodnikiem Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie, gdzie mieli okazję obejrzeć i posłuchać ciekawostek dotyczących zabytków techniki, motoryzacji polskiej, historii gazownictwa, elektrowni, komunikacji miejskiej oraz historii drukarstwa. W zabytkowych halach najstarszej krakowskiej zajezdni tramwajowej na Kazimierzu dzieciaki czuły się bardzo dobrze, chętnie zadawały pytania przewodnikowi, a nie lada atrakcją okazało się udzielenie przez nich wywiadu dla Krakowskiej Telewizji Internetowej, która w tym czasie gromadziła na terenie muzeum materiał do reportażu: „Ferie w mieście pełne atrakcji!”. Wypowiedzi naszych uczniów można zobaczyć na stronie internetowej: https://www.facebook.com/wwwKrakowPL/videos/1557572524270385

 

Półkolonia zimowa ZS nr 4

Półkolonia zimowa ZS nr 4

 

W trzecim dniu półkolonii uczniowie oddawali się rozrywce w krakowskim kinie Cienma City, gdzie z wielką przyjemnością dali się porwać skocznym rytmom znanych utworów muzycznych i rozśpiewanym, dążącym do realizacji marzeń bohaterom animacji pt. „Sing”.

 

Półkolonia zimowa ZS nr 4

 

W słoneczny czwartek grupa wyruszyła spod szkoły do Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej, aby zapoznać się z pracą miejscowej Policji. Ta wydawałoby się zwyczajna wizyta przyniosła uczniom wielką frajdę, gdyż mogli na własnej skórze poczuć założone kajdanki, wysilić płuca, dmuchając w alkomat, czy podejrzeć „domniemanych sprawców zdarzenia” przez lustro weneckie. Bardzo miłe przyjęcie przez kalwaryjskich funkcjonariuszy zakończyło się zajęciem miejsc w radiowozach policyjnych, włączeniem sygnalizacji i zrobieniem pamiątkowych zdjęć. Rozentuzjazmowani uczniowie udali się następnie do pobliskiej pizzerii, gdzie w oczekiwaniu na posiłek chętnie dzielili się wrażeniami po wizycie w komisariacie, która z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

 

Półkolonia zimowa ZS nr 4

Półkolonia zimowa ZS nr 4

Półkolonia zimowa ZS nr 4

Półkolonia zimowa ZS nr 4

 

W ostatni dzień wypoczynku dzieci spotkały się najpierw na szkolnej stołówce, zamieniając się w szefów kuchni i przyrządzając zdrowe drugie śniadanko w postaci sałatek owocowych. Wykazały się przy tym zadaniu niezwykłą samodzielnością i kreatywnością. Następnie, z miskami popcornu w dłoniach, obejrzały na świetlicy szkolnej wzruszający film animowany pt. „Opowieść wigilijna”. Na zakończenie półkolonii zimowej 2017 wszyscy uczestnicy otrzymali od opiekunek podziękowania za udział w postaci drobnych upominków.

 

Półkolonia zimowa ZS nr 4

Półkolonia zimowa ZS nr 4

 

Uczestnicy półkolonii oraz jej kadra pragną wyrazić podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania tego typu wypoczynku dla dzieci z Gminy Kalwaria Zebrzydowska, gdyż jak pokazuje kolejna jej edycja – było warto przyjść do szkoły w pierwszym tygodniu ferii! Półkolonia zimowa przyczyniła się do rozwijania zainteresowań uczniów, poznawania zabytków w najbliższej okolicy, ale przede wszystkim była wspaniałą okazją do regeneracji sił po minionym półroczu nauki w szkole. Z pewnością wpłynęła także na nawiązanie relacji koleżeńskich i integrację z rówieśnikami.

 

ZS nr 4 w Zebrzydowicach