Zespół Szkół Leńcze: Tak spędzaliśmy ferie!

My się nudy nie boimy! – pod takim hasłem grupa 20 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Leńczach (kl. IV – VI) spędziła tegoroczne ferie zimowe. Drugi tydzień przerwy od zajęć lekcyjnych uatrakcyjniły cykliczne codziennie spotkania – w ramach murów szkoły i nie tylko.

Nauczyciele organizujący program półkolonii postawili na rozwój ciała, ducha oraz naukę poprzez zabawę, korzystając z bogatej oferty rozrywkowo-rekreacyjnej miejscowości położonych nieopodal.

Nasze spotkania rozpoczęliśmy od zajęć sportowych zorganizowanych na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Leńczach. Po przypomnieniu zasad BHP uczniowie mieli okazję zagrać w ulubione gry zespołowe jak koszykówka, piłka nożna czy siatkówka, doskonaląc swoje umiejętności pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego. Dzieci przez cały poniedziałek pielęgnowały w sobie ducha walki orz wdrażały zasady gry fair play również m.in. podczas kolejnych rund rozgrywek lekkoatletycznych.

Wtorek dostarczył grupie rozrywki z czystej postaci. Tym razem wspólnie wybraliśmy się do Krakowa i spędziliśmy czas w kinie. Seans filmu „Sing” nie tylko pozwolił wyciągnąć nam doskonałą lekcję o sile marzeń, przyjaźni i potrzebie wzajemnej pomocy, ale dostarczył również fantastycznego humoru i mnóstwa piosenek, do których zapewne kilkakrotnie wracaliśmy w ciągu dnia.

„W zdrowym ciele zdrowy duch!” – tę doskonale znaną wszystkim maksymę postanowiliśmy razem z uczniami wdrożyć w kolejne dni. Naszym celem była doskonała zabawa na wadowickiej kręgielni i pływalni „Delfin”, gdzie po raz kolejny mogliśmy dać upust swojej aktywności, porywalizować w grupach oraz cieszyć się wolnym, wspólnie spędzonym czasem. Czwartek natomiast upłynął nam na kalwaryjskim lodowisku.

Finał tygodniowych, bezpiecznych ferii zakończyliśmy piątkowymi zajęciami z zakresu pierwszej pomocy. Zestaw podstawowych umiejętności i niezbędnych kroków pokazała uczniów nauczycielka edukacji dla bezpieczeństwa. Dzieci z zaciekawieniem przysłuchiwali się najważniejszym zasadom RKO, a następnie bardzo aktywnie i z zaangażowaniem samodzielnie ćwiczyli pozycję boczną ustaloną, chwyt Rauteka na przygotowanych wcześniej specjalistycznych manekinach.

Serię naszych wspólnych spotkań zakończyliśmy wspólnym spotkaniem przy stole, przy pizzy, będącej ulubionym smakołykiem wszystkich zgromadzonych. Śmiechom i rozmowom nie było końca. A w poniedziałek znów wszyscy spotkamy się w murach szkoły – tym razem na zajęciach lekcyjnych, wypoczęci, zrelaksowani i pełni sił do nauki nowych rzeczy.

Opiekunowie ZS nr6 w Leńczach