Wirtualna czytelnia IBUK Libra po raz trzeci w kalwaryjskiej bibliotece

Biblioteka Publiczna im. Stanisława Wyspiańskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej przystąpiła po raz trzeci do konsorcjum Małopolskich Bibliotek Publicznych i otrzymała dostęp do 2120 tytułów platformy książek elektronicznych IBUK Libra. Z wirtualnej czytelni można korzystać od 1 stycznia do 31 grudnia 2017.

IBUK LIBRA to nowoczesna platforma dla edukacji i rozwoju, udostępniająca zasoby edukacyjne z grupy Wydawnictwo PWN. Księgozbiór wirtualnej czytelni zawiera kilka tysięcy publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych, beletrystycznych, wydanych przez uznane oficyny wydawnicze w Polsce. Znajdziemy tutaj pozycje książkowe, m.in. z dziedziny nauk społecznych, prawa, ekonomii, medycyny. Osobny dział stanowią podręczniki i lektury szkolne, słowniki, leksykony, kompendia. IBUK Libra to potężne i niezwykle pomocne narzędzie edukacyjne dla uczniów, studentów, nauczycieli, jak również tych, którzy chcą się rozwijać i poszerzać swoje kompetencje zawodowe. Idealne rozwiązanie dla osób przygotowujących prezentacje edukacyjne, prace licencjackie i magisterskie. Oprócz czytania on-line dostępne są zaawansowane narzędzia pracy z tekstem, m.in.: zaznaczanie fragmentów, tworzenie notatek, tagowanie, bezpośrednie powiązanie zagadnień i treści książek ze słownikami i encyklopediami PWN.

Z zasobów platformy można korzystać przez całą dobę, z dowolnego miejsca, za pomocą komputera, laptopa, tabletu lub smartfona.

Co zrobić, by korzystać z czytelni internetowej IBUK Libra?

Wystarczy odwiedzić Bibliotekę Publiczną w Kalwarii Zebrzydowskiej i poprosić o kod PIN, który umożliwi dostęp do elektronicznej lektury. Biblioteka na ten rok dysponuje 499 kodami do IBUK Libra. Dla użytkowników Biblioteki Publicznej usługa ta jest bezpłatna.

Informacja dla tych, którzy już korzystali z IBUK Libry: wszystkie kody PIN aktywne do grudnia 2016 zostały przedłużone na kolejny rok i Czytelnicy, którzy taki PIN otrzymali nie muszą pobierać nowych kodów.

Dokładne informacje jak zarejestrować się i korzystać z IBUK Libra można znaleźć na stronie Biblioteki Publicznej biblioteka.kalwaria.pl

Zapraszamy!

 

Bogusława Moskała
Dyrektor Biblioteki Publicznej
w Kalwarii Zebrzydowskiej