Zuzanna Zajda bezkonkurencyjna, tym razem w Sułkowicach

27 stycznia w Szkole Muzycznej I stopnia w Sułkowicach odbył się I Konkurs Saksofonowy „Za kotarą”. Zuzanna Zajda  zdobyła I miejsce w swojej kategorii oraz Grand Prix Konkursu. Przy fortepianie towarzyszyła Zuzi Pani Tatsiana Yakubenia. Serdecznie gratulujemy!

W konkursie wzięli udział uczniowie z klas saksofonu z różnych zakątków Polski. Zmagania konkursowe oceniało Jury złożone z nauczycieli szkół muzycznych I i II stopnia.

Szkołę Muzyczną I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej reprezentowała Zuzanna Zajda z klasy saksofonu Pana mgr Tomasza Skiby.

Zuzia zdobyła I miejsce w swojej kategorii oraz Grand Prix Konkursu. Przy fortepianie towarzyszyła Zuzi Pani Tatsiana Yakubenia.

Warto przypomnieć, że Zuzanna Zajda wcześniej zdobyła I miejsce, między innymi: XXV Konfrontacji Instrumentów Dętych w Oławie, IX Konkursie Instrumentów Dętych Drewnianych i Blaszanych w Radomiu, Konfrontacji Młodych Saksofonistów w Centrum Kultury w Łososinie Dolnej, IX Regionalnych Przesłuchaniach uczniów Klas Instrumentów Dętych Drewnianych i Blaszanych Szkół Muzycznych I stopnia Regionu Krakowskiego w Nowym Targu oraz XII Międzynarodowym Festiwalu Saksofonowym w Przeworsku.

Natomiast w zespole z Jakubem Pawlikowskim zdobyli II miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych oraz wyróżnienie podczas I Międzynarodowego Konkursu Zespołów Instrumentalnych i Kameralnych Szkól Muzycznych I i II stopnia  w Tymbarku.

Zuzanna otrzymała też nominację Kapituły Redakcji „Gazety Krakowskiej” do tytułu Osobowość Roku 2016 w kategorii „Kultura”.

Głosowanie potrwa do 10 lutego br. Laureaci w każdej z kategorii, w każdym mieście i powiecie, zdobędą tytuły Osobowości Roku 2016. Równocześnie Kapituła Konkursowa po raz 25. nominuje kandydatów, a następnie przyzna tytuły "Ludzi Roku".

Zachęcamy do głosowania - Na Zuzannę Zajda głosujemy wysyłając SMS pod nr 72355 o treści OKK.122