Blisko 200 karateków na Kalwaryjskmi Meetingu

14 stycznia 2017r. w Hali sportowej  przy Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się IV Kalwaryjski Meeting  Seido  Karate. Spotkało się blisko 200 karateków z Polski Południowej. Kalwaryjski Klub Sportowy Seido Juku Karate świętował 20 urodziny.

Zajęcia prowadzone były z podziałem na grupy wg stopnia zaawansowania, od białych pasów aż po czarne.

Zawodnicy doskonalili technikę karate, były wykłady z samoobrony, bo jak tłumaczą samoobrona w Seido jest umiejętnością radzenia sobie w trudnych sytuacjach, polegająca na obezwładnieniu przeciwnika mając na uwadze jego zdrowie.

Najbardziej widowiskową częścią meetingu był konkurs łamania desek – Tameshiwari, mieszkańcy mogli też skorzystać z nauki samoobrony dla kobiet i mężczyzn.

Głównym organizatorem Meetingu  Seido  Karate był  Kalwaryjski  Klub Seido Juku Karate, świętujący w tym roku swoje 20 urodziny, tego dnia była więc okazja do podwójnych urodzin bowiem spotkanie karateków odbywało się w ramach Jubileuszu 400-lecia lokacji Kalwarii Zebrzydowskiej.

Warto podkreślić, że Kalwaryjski  Klub Seido Juku Karate  doskonale promuje Kalwarię Zebrzydowską z każdych większych zawodów przywozi sporo medali, w klubie trenują osoby w różnym wieku, klub prowadzi bowiem trzy grupy wiekowe.

Treningi dostosowane są do wieku i możliwości fizycznych tej grupy, obecnie w klubie trenuje ponad 60 osób. Kalwaryjski Klub Seido Karate ostatnio zyskał cztery nowe czarne pasy, w sumie w klubie już 10 osób może się nimi poszczycić.

Organizatorami IV Kalwaryjski Meeting  Seido  Karate byli:  Kalwaryjski Klub Sportowy Seido Juku Karate, Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej, Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w  Kalwarii Zebrzydowskiej. Impreza odbywała  się w ramach Jubileuszu 400-lecia lokacji Kalwarii Zebrzydowskiej.