Rekord WOŚP w Kalwarii Zebrzydowskiej

Do późnych godzin wieczornych pracował w Centrum Kultury Sportu i Turystyki sztab wolontariuszy nad podliczeniem wszystkich zebranych pieniędzy w ramach 25 finału WOŚP. Efekt jest imponujący i rekordowy zebrano 65.427,08 zł.

Rekordowa kwota 65.427,08 zł. została uzbierana dzięki aktywności 120 młodych wolontariuszy, z terenu trzech gmin Kalwarii Zebrzydowskiej, Lanckorony i Stryszowa.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz 25, tym razem dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Młodzi ludzie wyszli na ulice Brodów, Leńcz, Przytkowic, Barwałdu Górnego, Kalwarii Zebrzydowskiej, Izdebnika i gminy Stryszów, by swoim uśmiechem zachęcić mieszkańców do złożenia datków na ten szczytny cel.

Od godziny 14:00 w Sali Widowiskowej CKSiT przy ul. Broniewskiego odbywały się koncerty, zagrają lokali artyści. Odbyły się również licytację  gadżetów WOŚP i niespodzianek.

Organizatorzy 25 edycji WOŚP w Kalwarii Zebrzydowskiej dziękują wszystkim wolontariuszom i ich opiekunom, zarówno z gminy Kalwaria Zebrzydowska, jak i z Izdebnika oraz gminy Stryszów. Szczególne podziękowania należą sie pracownikom CKSiT i bardzo mocno zaangażowanym w całą akcję panom Rafałowi Łęczyńskiemu i Piotrowi Filipkowskiemu.

Składamy również serdeczne podziękowania wszystkim członkom zespołom  muzycznym występującym w czasie koncertu za stworzenie wspaniałej atmosfery, wysoki poziom artystyczny koncertów oraz użyczenie własnego sprzętu nagłaśniającego.