Gmina Kalwaria Zebrzydowska przystąpiła do Programu Dratewka

Program Dratewka jest pilotażowym programem redukcji niskiej emisji w oparciu o wykorzystanie lokalnych zasobów biomasy. Jest skierowany do osób fizycznych, podmiotów gospodarczych, jednostek samorządowych oraz organizacji pozarządowych.

 

Drodzy Mieszkańcy,

 Mamy przyjemność poinformować Państwa, że nasza Gmina przystąpiła do Programu Dratewka™ realizowanego przez Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN. Celem programu jest redukcja zanieczyszczeń powietrza powstałych podczas spalania paliw stałych w gospodarstwach domowych, budynkach komercyjnych i użyteczności publicznej. Warunkiem przystąpienia do Programu Dratewka™ jest wymiana posiadanego kotła na nowoczesny, niskoemisyjny kocioł z automatycznym podawaniem paliwa, przystosowany do spalania paliwa z biomasy (pelet NES), ekogroszku oraz peletu drzewnego. Uczestnicy Programu Dratewka™ mają między innymi możliwość zakupu taniego paliwa NES oraz darmowej pomocy technicznej. Zapraszamy do aktywnego udziału w programie.

 

Więcej informacji pod adresem www.dratewka.org.pl, na Facebooku www.facebook.com/programdratewka oraz pod numerem telefonu +48 12 399 48 88