Sukcesy uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej

W dniach 20-23.04.2016 r. w Społecznej Publicznej Szkole Muzycznej I st. w Tymbarku odbył się I Międzynarodowy Konkurs Zespołów Instrumentalnych i Kameralnych Szkól Muzycznych I i II stopnia.

Konkurs oceniało międzynarodowe Jury w składzie:
Khac – Uyen- przewodniczący wietnamsko-norweski Dyrygent
Miho Sanou- fortepian, Japonia
Dawid Gruber- flet, Austria
Dominika Anna Rosiek -skrzypce, Polska
Cameron Todd- trąbka, Wielka Brytania
Janusz Pater - akordeon, Polska
So – Jung- wiolonczela, Korea Południowa

Konkurs zgromadził zespoły z różnych krajów min.: Białoruś, Włochy, Ukraina, Wielka Brytania. Szkołę Muzyczną I st. w Kalwarii Zebrzydowskiej reprezentował duet Saxo-forte w składzie: Zuzanna Zajda - saksofon oraz Jakub Pawlikowski - fortepian.
Zespół zajął III miejsce w grupie C. Występ stał na bardzo wysokim poziomie, warto podkreślić również, iż duet z Kalwarii został sklasyfikowany grupie C gdzie wiele z zespołów stanowili uczniowie reprezentujący szkoły muzyczne II st. Zespół przygotował mgr Tomasz Skiba, nauczyciel saksofonu w Szkole Muzycznej I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej. Serdecznie gratulujemy.

W dn. 23-24.04. 2016 r. w Szkole Muzycznej I st. im.S. Wiechowicza w Krakowie odbył się X Ogólnopolski Konkurs Instrumentów Dętych "JUPITER". Uczennica Szkoły Muzycznej I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej Zuzanna Zajda z klasy saksofonu Pana Tomasza Skiby zajęła I miejsce w swojej grupie. Przy fortepianie towarzyszyła Pani Anna Wielgus.

Konkurs oceniało Jury w składzie:
Przewodniczący: Krzysztof Kawula
członkowie: Jan Cielecki
Tomasz Gmyrek
Wacław Mulak
Tomasz Stolarczyk