Kolędowanie w TPKZ

Kultywując tradycje bożonarodzeniowe, Towarzystwo Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej zorganizowało 14 stycznia 2016 r. w swoim lokalu coroczne Wspólne Kolędowanie .Przy świątecznym stole zasiadło ok.50 osób - przyjaciół i sympatyków Towarzystwa.

Nie zabrakło też szczególnych gości w osobach: ks. prałata Stefana Misiniec z Parafii św. Józefa w Kalwarii, o. Melchiora Cichego z Klasztoru, Burmistrza Augustyna Ormantego oraz Dyrektora CKSiT Andrzeja Burdka.

Zgodnie zwyczajem złożono życzenia noworoczne, były też mowy powitalne i okazjonalne. W pięknie udekorowanej sali, ze świąteczną wystawą ,wspólnie śpiewano kolędy, przy pomocy śpiewników oraz ekranu z wybranymi kolędami.

Miłą niespodzianką była dawna pastorałka wykonana przez Krystynę Furdzik z Witanowic – tegoroczną laureatkę II miejsca w Konkursu Kolęd w Zatorze.

Na szczególne słowa uznania zasługuje zespół muzycy „U Panka”, który ubarwił kolędowanie, grając w składzie: Adam Kurowski , Włodzimierz Panek , Zygmunt Serwin, Mateusz Czarniak i Andrzej Czarniak. Muzycy Ci zawsze bardzo chętnie występują społecznie na imprezach organizowanych przez Towarzystwo i nie tylko, za co im serdecznie dziękujemy.

Towarzystwo Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej składa serdeczne podziękowanie wszystkim uczestnikom spotkania, a szczególnie znakomitym gościom.

Dziękujemy również wszystkim osobom, które pomogły w przygotowaniu tego spotkania. Zapraszamy w przyszłym roku.

Prezes Zarządu TPKZ

Krystyna Duda