XV Rajd Wagabunda

21 marca 2014 r. w pierwszym dniu wiosny przepiękna słoneczna pogoda towarzyszyła uczestnikom tego jubileuszowego XV Gminnego Rajdu, którego wszystkie ścieżki prowadziły na kalwaryjski Rynek. W taki nietuzinkowy sposób przywitały wiosnę dzieci i młodzież z naszych samorządowych szkół podstawowych i gimnazjalnych. Wyruszały w podniosłej atmosferze ze swych placówek w Leńczach, Zarzycach Wielkich, Stanisławiu Dolnym Dolany i Kępki, Przytkowicach i Zebrzydowicach oraz Brodach, Barwałdzie Górnym i Średnim na wspólne spotkanie ze Janem Pawłem II. Wyróżnionych uczniów spotkał zaszczyt niesienia i przekazywania – jak w sztafecie - ozdobnych tub wypełnionych intencjami i prośbami do Świętego. Ten marsz był czasem radości i integracji 250 młodych mieszkańców naszej gminy, uczestników rajdu, dumnych i szczęśliwych, że osobiście w taki sposób głoszą nauczanie naszego Papieża.
Kalwaryjska młodzież przywitała swych kolegów i koleżanki pięknym programem artystycznym. Po odśpiewaniu "Barki", w samo południe, przed kościołem parafialnym św. Józefa, dzieci przekazały swoje intencje i modlitwy ks. Dziekanowi Wiesławowi Cyganowi z prośbą aby oddał je Świętemu.

Kolejna uroczystość już 2 kwietnia 2014 r.
"Tak jak mały Karol ze swoim tatą" spotkanie na Kalwarii młodzieży z terenu gminy - w rocznicę śmierci Jana Pawła II - droga krzyżowa odprawiona na trasie kościół w Barwałdzie Górnym – kaplica Św. Rozalii - Klasztor w Kalwarii Zebrzydowskiej.
Już po raz trzeci zapraszamy dzieci i młodzież i ich rodziców do pielgrzymowania na Kalwarię, odprawienia drogi krzyżowej na trasie od kościoła parafialnego w Barwałdzie Górnym do Klasztoru oraz uczestnictwa we wspólnej Mszy Św. w kaplicy Św. Rozalii. Po zakończeniu uroczystości dla uczestników agapa.