Coraz bliżej do otwarcia Punktu Szczepień Powszechnych w Kalwarii Zebrzydowskiej

W dniu wczorajszym (26 kwietnia) tworzony przez gminę Punkt Szczepień Powszechnych (PSP) został poddany kontroli przez Przedstawicieli Narodowego Funduszu Zdrowia. Punkt powstaje na bazie hali sportowej Zespołu Szkół Nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wizytacja została uwieńczona pozytywną opinią przedstawicieli NFZ i akceptacją gotowości punktu do szczepień. Głównym założeniem tworzenia i działania PSP jest wyszczepienie jak największej populacji Obywateli.

Na chwilę obecną Punkt nie przyjmuje bezpośredniej rejestracji. Będzie ona uruchomiona w najbliższym czasie, o czym poinformujemy na stronie internetowej Urzędu Miasta.

Mamy nadzieje, że uruchomienie PSP przyczyni się do wzrostu poziomu bezpieczeństwa mieszkańców gminy Kalwaria Zebrzydowska, powiatu wadowickiego jak również Województwa Małopolskiego. Oczekujemy  jeszcze na decyzję Wojewody, która otworzy działalność Punktu.

Warto zaznaczyć, że do powstania Punktu przyczyniła się ciężka praca Zespołu ludzi tworzących od podstaw ten punkt.


OGŁOSZENIE

Szanowni Państwo, pragnę poinformować, że od dnia 29.04.2021 roku rozpoczyna swoją działalność punkt rejestracyjny (tel. 518-514-673)  od poniedziałku do piątku w godz. od 08.00 do 16.00 do szczepień w ramach tworzonego Punktu Szczepień Powszechnych na hali sportowej Zespołu Szkół nr 1, ul. Mickiewicza14, w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wejście do punktu szczepień od ul. Władysława Niemczynowskiego.


 

Sławomir Gołota, foto: Andrzej Famielec