Przyjdź po różę do biblioteki

W piątek 23 kwietnia każdy czytelnik wypożyczający książki w bibliotece w Kalwarii otrzyma symboliczną czerwoną różę. Przygotowano też ekspozycję „Książka z różą w tle”.

Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża” 2021

Przed nami 20. edycja Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”. Z tej okazji w dniach 23-24 kwietnia księgarnie, biblioteki i inne instytucje kultury z całej Małopolski zorganizują różnorodne imprezy związane z promocją czytelnictwa, autorów oraz nowości wydawniczych. Ze względu na pandemię większość wydarzeń zaplanowano w przestrzeni Internetu. Biblioteka Publiczna im. Stanisława Wyspiańskiego tradycyjnie włącza się w obchody tego święta, organizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie.

Serdecznie zapraszamy w tym dniu do biblioteki!

Zapraszamy na spotkanie on-line, przygotowane w ramach 20. Małopolskich Dni Książki przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie.

O tym jak poradzić sobie z sytuacją życia w pandemii, brakiem kontaktów międzyludzkich, 24 kwietnia o godz. 17.00 Łukasz Wojtusik porozmawia z Tatianą Mindewicz-Puacz, praktykiem i psychologiem biznesu, psychoterapeutką, certyfikowanym coach ICC, mówczynią motywacyjną, ekspertką ds. kampanii społecznych i programów CSR. Nasz gość to także autorka książek „Luz. I tak nie będę idealna”, „Miłość i co dalej”, „eMPowerbank. 10 kroków, które dają moc” i płyty stworzonej na bazie jej biznesowych warsztatów „Buduj relacje, nie będziesz musiał sprzedawać - 5 kroków do stworzenia wartościowej relacji biznesowej”. Od 2016 roku bierze udział w programie Projekt Lady gdzie jako mentorka wspiera Uczestniczki w pracy nad ich rozwojem osobistym.

Spotkanie można będzie obejrzeć na FanPage’u Biblioteki Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie.

Skąd pomysł? Pomysł organizacji Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża” pochodzi z Katalonii - 23 kwietnia Pomysł organizacji Małopolskich Dni Książki „ Książka i Róża” pochodzi z Katalonii - 23 kwietnia jest w tym regionie Hiszpanii tradycyjnie obchodzonym świętem jako dzień jej patrona, świętego Jerzego. Zgodnie z tradycją tego dnia obdarowuje się kobiety czerwonymi różami, mającymi symbolizować krew smoka pokonanego przez świętego. Kobiety odwzajemniają się mężczyznom podarunkami w postaci książek. Do naszego regionu pomysł organizacji tego święta został przeniesiony w roku 2002. Związany jest z obchodami Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich - 23 kwietnia, święta autorów, ilustratorów, wydawców, książek, czytelników i czytelnictwa.

Źródło: biblioteka.kalwaria.pl