Dzień Ziemi w Kalwarii

Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzimy 22 kwietnia. Jest to wyjątkowe święto, podczas którego sami możemy przeciwstawić się degradacji środowiska. W tym roku szczególne zaproszenie do wyrażenia swojego sprzeciwu wobec wszędobylskiego zaśmiecania ziemi wystosował Referat Gospodarki Komunalnej wraz z Zarządem Osiedla nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wielkie sprzątanie Gminy zaplanowano na sobotę 24 kwietnia.

Pandemia pandemią, a śmieci coraz więcej przybywa. Warto więc zakasać rękawy i wyruszyć z workiem na śmieci, aby oczyścić nasz własny ogródek - gminę Kalwarię. Referat Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta zaprasza wszystkich chętnych do wielkiego sprzątania gminy.

Zapewniamy worki na śmieci i rękawice ochronne - informują pracownicy Referatu Gospodarki Komunalnej i dodają: w ubiegłym roku nie udało nam się z powodu pandemii powtórzyć akcji sprzątania z lat poprzednich.  Każdego z nas denerwują wszechobecne śmieci. Jednakże samym narzekaniem nic nie zmienimy. Musimy dać przykład, bo tylko tak wpoimy nie tylko młodszemu pokoleniu, ale i wszystkim mieszkańcom gminy, ze to od nas zależy, jak będzie wyglądać nasze otoczenie. Starajmy się w ten dzień dać dobry przykład, nie zapominając o reżimie sanitarnym.

Warto pamiętać o każdym zakątku Gminy i poprosić o pomoc Sołtysów i Radnych we wskazaniu najważniejszych miejsc do sprzątnięcia.

Przewodniczący Zarządu Osiedla nr 1 Tadeusz Stela zaprasza w sobotę o godz. 9:30, zbiórka przy nowobudowanej ścieżce spacerowej (naprzeciwko Mebloformu).

Organizatorzy zapewniają worki na śmieci i rękawice ochronne. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt pod nr tel. 33 4721 012 lub do Przewodniczącego Zarządu - Tadeusza Steli, tel. 602 188 861.