Dyżury aptek na terenie Gminy Kalwaria Zebrzydowska – ważna informacja - oświadczenie

W  związku z nieprawdziwym przekazem Joanny Machalskiej, która w czasie konferencji prasowej, reprezentowała  Związek  Aptekarzy-Pracodawców  Polskich Aptek, która jest jednocześnie współwłaścicielem  Apteki przy ulicy Krakowskiej 5 w Kalwarii Zebrzydowskiej - pragniemy raz jeszcze przedstawić prawdziwą i rzetelną informację związaną z funkcjonowaniem aptek na terenie Gminy Kalwaria Zebrzydowska i odnieść się do podniesionych przez nią zarzutów informujemy:

1. Podnoszenie przez aptekarzy argumentu iż „Organizacja dyżurów nocnych byłaby możliwa przy dofinansowaniu pracy apteki w porze nocnej” jest kompletnie chybione i wręcz niedorzeczne, a także niezgodne z prawem – Gmina w żaden sposób nie może dotować prywatnego podmiotu jakim jest komercyjna apteka.

2. Z zażenowaniem musimy też stwierdzić, iż pani Joanna Machalska, kierując słowa o przedstawionych propozycjach pomyliła Burmistrza ze Starostą czy też Radą Powiatu Wadowickiego, wprowadzając jednocześnie opinie publiczną w błąd.

Nieporozumieniem jest kierowanie zarzutów do Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej, z zakresu kompetencji posiadających  przez inny organ samorządowy, jakim jest Starosta Powiatu Wadowickiego.

3. Skandalicznym pozostaje sugestia jakoby Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty wprowadzał w błąd Ministra Zdrowia. Jest to informacja nieprawdziwa. Nowa apteka deklaruje iż, będzie realizowała dyżury nocne i świąteczne zgodnie z nowym harmonogramem uchwalonym przez Radę Powiatu Wadowickiego.