Coraz bliżej zakończenia prac związanych z budową Środowiskowego Domu Samopomocy

Nowo powstający Środowiskowy Dom Samopomocy będzie oferował dzienne wsparcie dla 30-stu pensjonariuszy. Na prawie 253 metrach kw. osoby w nim przebywające będą poprzez specjalne zajęcia indywidualne i grupowe trenować funkcjonowanie w życiu codziennym. W placówce będzie sprawowana opieka przez 6-7 pracowników jednocześnie nad 30 osobami. Usługa będzie świadczona przez 5 dni w tygodniu przez 8 godzin dziennie, w tym co najmniej przez 6 godzin dziennie prowadzone będą zajęcia z uczestnikami,.

Obecny zakres obecnie  wykonywanych prac obejmuje: wykonanie instalacji elektrycznej, teletechnicznej i odgromowej; wykonanie instalacji wodociągowej, przeciwpożarowej, kanalizacji sanitarnej, wentylacji mechanicznej. centralnego ogrzewania, klimatyzacji i instalacji gazowej; roboty wykończeniowe: tynki, posadzki i malowanie;  roboty elewacyjne i wyposażenie obiektu.

Warto pamiętać, że budowa jest w 100% dofinansowana jest  przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, natomiast Gmina Kalwaria Zebrzydowska przekazał działkę pod budowę.

W ostatnim czasie Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty, skontrolował postęp prac.