Dzień Patrona w Szkole Podstawowej nr 1 w Stanislawiu Dolnym

22 października w SP nr 1 w Stanislawiu Dolnym obchodzono święto Patrona - wielkiego Polaka, św. Jana Pawła II.

Ze względu na zaostrzenie przepisów, związanych z epidemią, tylko przedstawiciele klas IV-VIII, dyrektor, nauczyciele - uczestniczyli we mszy świętej w kościele parafialnym. Oprawą muzyczną zajęły się p. D. Sarapata i uczennica klasy VII - W. Górny. Dalsza część obchodów, tak ważnego dla społeczności szkolnej święta, miała miejsce w klasach. Przedszkolaki, uczniowie klas młodszych słuchali historii o życiu Karola Wojtyły oraz oglądali filmy i książki związane z Ojcem Świętym. Wykonali także piękne prace plastyczne, zgodnie z podanymi przez księdza proboszcza tematami: Postać św. Jana Pawła II, Św. Jan Paweł II i dzieci, Rodzina Karola Wojtyły, Ulubione miejsca św. Jana Pawła II. Tematyka prac dla klas starszych to: Św. Jan Paweł II i jego zainteresowania, Życie św. Jana Pawła II, Św. Jan Paweł II i ważni ludzie, Pielgrzymki św. Jana Pawła II. Oprócz tego starsi uczniowie uczestniczyli w różnego rodzaju zabawach, grach organizowanych w szkole i na szkolnym podwórku, a także zakładali na terenie szkoły sad śliwkowy w ramach projektu „Tradycyjny sad” .

Wszyscy z wielkim zapałem śpiewali nasz szkolny hymn (http://sp1stanislawdolny.edu.pl/index.php/2020/10/23/dzien-patrona-2/#more-4864) oraz redagowali prośby i podziękowania do Świętego Jana Pawła II, które zostaną umieszczone na pamiątkowej tablicy z okazji 100. rocznicy urodzin Patrona.

Święto Patrona upłynęło w miłej atmosferze. Niech Patron naszej szkoły, którego liturgiczne wspomnienie obchodzone jest w dniu 22 października, będzie dla naszej społeczności szkolnej drogowskazem. Niech nas wspiera w każdej trudnej sprawie.

Jadwiga Żak, bibliotekarz
SP nr 1 w Stanislawiu Dolnym

 

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej nr 1 w Stanislawiu Dolnym

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej nr 1 w Stanislawiu Dolnym

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej nr 1 w Stanislawiu Dolnym

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej nr 1 w Stanislawiu Dolnym

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej nr 1 w Stanislawiu Dolnym

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej nr 1 w Stanislawiu Dolnym

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej nr 1 w Stanislawiu Dolnym

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej nr 1 w Stanislawiu Dolnym

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej nr 1 w Stanislawiu Dolnym

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej nr 1 w Stanislawiu Dolnym

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej nr 1 w Stanislawiu Dolnym

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej nr 1 w Stanislawiu Dolnym

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej nr 1 w Stanislawiu Dolnym

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej nr 1 w Stanislawiu Dolnym

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej nr 1 w Stanislawiu Dolnym

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej nr 1 w Stanislawiu Dolnym

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej nr 1 w Stanislawiu Dolnym

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej nr 1 w Stanislawiu Dolnym

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej nr 1 w Stanislawiu Dolnym

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej nr 1 w Stanislawiu Dolnym