Wycieczka szkolna "Poznajemy Tatry i Podtatrze" w ramach małopolskiego projektu „Odkrywam Małopolskę”

W dniach 24-25.09.2020r. w ramach małopolskiego projektu "Odkrywam Małopolskę" uczniowie klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej w Zebrzydowicach uczestniczyli w wycieczce. Jej celem było poznanie walorów turystycznych Tatr Zachodnich i Zakopanego, w tym środowiska przyrodniczego Tatrzańskiego Parku Narodowego, kultury i sztuki góralskiej, a także utrwalanie potrzeby aktywnego spędzania wolnego czasu i podnoszenie sprawności fizycznej.

Podczas wycieczki uczniowie przeszli szlakiem wzdłuż Doliny Kościeliskiej do Hali Ornak, po drodze zwiedzili Jaskinię Mroźną i Wąwóz Kraków.

Dobra pogoda i świetne humory wszystkim dopisywały. Pierwszy dzień zakończył się noclegiem w pensjonacie Angelika w Murzasichlu. Następnego dnia młodzież odwiedziła cmentarz na Pęksowym Brzyzku, wyjechała kolejką na Gubałówkę, skąd mogła podziwiać panoramę Tatr.

Grupa przeszła na Butorowy Wierch i wyciągiem krzesełkowym zjechała do Zakopanego, by następnie autokarem udać się pod Wielką Krokiew. Wreszcie nadszedł czas na spacer po Krupówkach, podczas którego uczestnicy wycieczki zakupili pamiątkowe drobiazgi. Wieczorem uczniowie pełni wrażeń wrażeń wrócili do Zebrzydowic.

 

ZS w Zebrzydowicach