Akcja czytelnicza Zaczytana Kalwaria edycja V 2020 zakończona!

W tym roku Biblioteka Publiczna w Kalwarii Zebrzydowskiej zorganizowała dla mieszkańców gminy już piątą edycję akcji czytelniczej „Zaczytana Kalwaria”, nad którą honorowy patronat sprawuje burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej dr hab. inż. Augustyn Ormanty.

Ogłaszając piątą edycję, w styczniu 2020 roku nie wiedzieliśmy o nadchodzącej pandemii. Aby zostać laureatem w tym roku trzeba było wypożyczyć 50 i więcej książek. Mimo, iż od 12 marca do 15 maja biblioteki były zamknięte dla użytkowników, w tej edycji aż 40 osób spełniło to kryterium.

Co roku dla laureatów organizowaliśmy spotkania ze Specjalnym Gościem Biblioteki. Tym razem, w związku z ograniczeniem działalności bibliotek dla laureatów zakupione zostały nagrody książkowe. Specjalnie na tę okazję została przygotowana okolicznościowa pieczęć. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby dobrać tytuły do indywidualnych gustów nagrodzonych osób.

Łącznie w bibliotece oraz w filiach bibliotecznych w Brodach, Leńczach, Przytkowicach i Stanisławiu Dolnym laureatami „Zaczytanej Kalwarii. Edycji 2020” zostało 40 osób.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

Zapraszamy do przyszłorocznej edycji akcji czytelniczej „Zaczytana Kalwaria”.

Jolanta Paluchowska-Pępek
biblioteka.kalwaria.pl

 

Książki biorące udział w akcji czytelniczej

Książki biorące udział w akcji czytelniczej

Książki biorące udział w akcji czytelniczej