Sukces Agatki

O tym, że gmina kalwaryjska obfituje w talenty, wiadomo nie od dziś. Jesienią tego roku ujawniła się Agata Serwin, która odniosła wielki sukces wokalny w popularnym programie telewizyjnym „Szansa na Sukces”.

Agatka, uczennica klasy 7b naszej szkoły, ukończyła szkołę muzyczną w klasie skrzypiec. Z muzyką związana jest od połowy swojego życia, a ma 13 lat. O początkach swojej przygody z muzyką opowiada tak: „Zaczęło się w wieku 6 lat, gdy pierwszy raz pojechałam na konkurs kolęd. Ale można powiedzieć, że śpiewam od urodzenia, bo cała moja rodzina jest utalentowana muzycznie”.

 

Na zgłoszenie do programu namówiła Agatkę babcia. O tym, że dostała się do nagrań, dowiedziała się w wakacje. Wtedy, gdy inne dzieci odpoczywały i relaksowały się na wakacyjnych wyjazdach, Agata dopracowywała przydzielone jej utwory.

Systematycznie pobierała lekcje u trenera wokalnego, ćwiczyła wymowę i interpretację, aby wypaść jak najlepiej w półfinale programu. Warto było, bo 13 września pokonała inne uczestniczki perfekcyjnym wykonaniem utworu zespołu One Direction „What makes you beautiful”.  Jury w składzie: Cleo, Gromee, Michał Wiśniewski nie mogło oprzeć się uśmiechowi i charyzmie Agatki. Wygrała bezkonkurencyjnie!

Tym sposobem dostała się do ścisłego finału programu „Szansa na Sukces Eurowizja Junior 2020”. 27 września w finale zaśpiewała dwie piosenki. Popularny utwór „Can’t stop the feeling” Justina Timberlake’a oraz piosenkę napisaną specjalnie dla Agaty przez Gromee’ego pt. „What I’m made off”. Głosami widzów i jurorów konkurs wygrała dziesięcioletnia Ala Tracz, jednak Agata nie straciła dobrego humoru, emanując do końca programu szczerym uśmiechem. Widać było, że wszystkie trzy finalistki bardzo się polubiły i kibicowały sobie wzajemnie.

Agata Serwin swoją determinacją i ogromną pracą potwierdziła, że warto uparcie dążyć do realizacji swoich marzeń. Zaprezentowała swój talent całej Polsce, przeżyła niezwykłą przygodę, miejmy nadzieję, że zrobiła pierwszy krok w stronę wielkiej kariery wokalnej.

Barbara Kawaler

Zespół Szkół nr 3 w Przytkowicach