Agata Serwin - talent z Przytkowic

Kolejny dzień przynosi kolejne wyjątkowe spotkanie, burmistrz Augustyn Ormanty spotkał się z Agatą Serwin, finalistką „Szansy na Sukces. Eurowizja Junior 2020”.

Agata Serwin to uczennica klasy 7b z Zespołu Szkół nr 3 w Przytkowicach. 13 września wygrała drugi odcinek „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2020” i wystąpiła w finale.

Agatka podzieliła się wrażeniami z występów w „Szansie na sukces” ale też zdradziła swoje plany na przyszłość, towarzyszyli jej rodzice i braciszek, a także radni Robert i Wiesław Rudeccy. Burmistrz Miasta zadeklarował pomoc w rozwoju muzycznego talentu, uzdolniona dziewczyna otrzyma specjalne stypendium.

Agata Serwin w czerwcu 2020 roku ukończyła Szkole Muzyczna I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej z wyróżnieniem. Uczęszczała do klasy skrzypiec Pana dr Błażeja Kociubana.

Jest w tej chwili uczennica 7 klasy szkoły podstawowej w Przytkowicach. Jej pasja jest śpiew, a także malarstwo. W 2019 roku wygrała konkurs TALENTY na etapie gminnym, co pozwoliło jej startować w konkursie TALENTY na etapie powiatowym. Tam została nominowana do reprezentowania powiatu na konkursie Talenty Małopolski, które niestety się nie odbyły z powodu pandemii.

W ubiegłym roku w duecie skrzypcowym z Franciszkiem Wolakiem zdobyła Grand Prix w XXVI Ogólnopolskim Bystrzyckim Konkursie Zespołów Kameralnych w Bystrzycy Kłodzkiej.