Filkówka Barwałd Średni debiutuje w V lidze kobiet!

W niedzielne popołudnie (13 września 2020 r.) na boisku KS "Filkówka" Barwałd Średni zebrali się kibice, wśród których nie zabrakło także samorządowców oraz dziennikarzy. Rozpoczęciu rozgrywek V ligi kobiet (po raz pierwszy w gminie Kalwaria Zebrzydowska) towarzyszyły duże emocje, pot, a także i poważne kontuzje.

Na początku meczu działacze wręczyli obecnemu na spotkaniu Burmistrzowi Augustynowi Ormantemu symboliczną koszulkę z nr 1, dziękując tym samym za wkład, jaki Gmina Kalwaria Zebrzydowska wniosła w rozwój drużyny.

Spotkanie z LKS Zielonka Wrząsowice rozpoczęło zmagania piłkarek z Barwałdu o IV ligę małopolską. Po roku wytężonego treningu był to pierwszy prawdziwy sprawdzian ich przygotowań.

Mecz był emocjonujący i choć zakończył się wynikiem 1:0 dla Zielonki, dziewczęta nie poddają się i obiecują dalszą walkę. Należy przyznać, że ich zaangażowaniem można spokojnie obdzielić wyższe ligi męskie. Drużyna liczy około 20 dziewcząt w wieku od 15 do 38 lat i jest otwarta dla wszystkich chętnych (w wieku 14-40 lat).


Drużyna Nasza składa się z dziewcząt w różnym wieku. Gwarantujemy treningi, mecze oraz super atmosferę i zabawę! Brzmi ciekawie? Wpadaj do Nas! – zaprasza dziewczęta KS "Filikówka" Barwałd Girls