Impreza na Skateparku

Lato nieuchronnie ucieka, ale wrzesień to nadal dobra pora na aktywne spędzanie czasu. Od miesięcy w Kalwarii działa skatepark, na którym roi się od młodych amatorów deskorolek, rowerów i hulajnóg. Obiekt znajduje się obok Orlika w kompleksie sportowym „Kalwarianki”. Tym razem chcemy zaprosić na wyjątkowe wydarzenie, które będzie zlokalizowane właśnie tam.

13 września, od godz. 16:00, zachęcamy do zabrania swoich sprzętów jeżdżących i przyjście na kalwaryjski skatepark. Przygotowaliśmy minikoncerty z muzyką ulicy – rap, hip-hop z domieszką innych gatunków muzycznych. Wystąpią młodzi twórcy: Gnojek S.A., CISA x OUTER, Maggie i Szczyp. Prócz tego odbędzie się pokaz specjalny w wykonaniu Kramarczyk Team, czyli rowerowych mistrzów. Będzie też czas na tzw. „luźne granie” podczas którego każdy będzie mógł wykazać się swoimi umiejętnościami na skateparku.

Dodatkową atrakcją będzie loteria fantowa, w której każdy los wygrywa!

WYDARZENIE FACEBOOK

Zapraszamy również tych, którzy chcą tylko pooglądać i posłuchać. Spotykamy się z ważnego powodu. Od kilku miesięcy zbieramy środki na leczenie naszej Koleżanki Eweliny Baklarz, która walczy z niezwykle rzadkim i złośliwym nowotworem. W trakcie wydarzenia wolontariusze będą zbierać na ten cel do puszek. Organizatorem jest Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej, a współorganizatorzy przedsięwzięcia to: Gastrosfera, Kramarczyk Team.

Krótko o wykonawcach:

GNOJEK S.A. - to projekt muzyczny tworzony przez Huberta Gnojka, młodego, ale doświadczonego rapera oraz dwóch muzyków nieistniejącej już formacji Hatbreakers – saksofonisty Sebastiana Stecia i gitarzysty Andrzeja Pudlika. Utwory, które tworzą̨, z założenia mają wyróżniać́ się̨ na tle polskiej sceny rapu pieczołowitością̨ komponowanych podkładów muzycznych (często loopowanych i granych na żywo) oraz tekstami, których autorem jest Hubert, ale bywa, że są efektem burzy mózgów całego zespołu. Tematyka, którą podejmuje Gnojek S.A. to tęsknota, śmierć, poszukiwanie absolutu, refleksje z czasu pandemii.

CISA x OUTER - dwójka raperów ze Skawiny. Cisa od 2012 roku zajmuje się muzyką, a od 2017 robi beaty. Outer rapuje od roku. Obaj w swoich tekstach przekazują swoje przeżycia.

MAGGIE – ma za sobą tysiące godzin treningu tanecznego, uczyła się w szkole baletowej w Krakowie i Warszawie. Od kilku lat jej pasją jest też hip-hop, pisze rapowe teksty w języku angielskim i rosyjskim. Uczy się też śpiewu rozrywkowego i klasycznego. Muzyka jest jej największą pasją i z nią wiąże swoje życie.

SZCZYP – Kacper Szczypczyk (Szczyp) ma 17 lat. Przygodę z rapem zaczął niedawno, zaledwie kilka miesięcy temu, ale intensywnie rozwija się w tej dziedzinie. Razem z kumplami założył rozwijający się kanał na YouTubie SDZ nagrania.