DZIĘKUJEMY za Papieża Polaka w 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II

DZIĘKUJEMY za Papieża Polaka w 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła IIKalwaria Zebrzydowska zawsze miała wielkie znaczenie dla Jego Świątobliwości. Jan Paweł II był mocno związany z Kalwarią, a Kalwaria z nim. Upamiętnieniem i uhonorowaniem Papieża Polaka jest min. figura Jana Pawła II, obok kościoła Parafia św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Figura Jana Pawła II została zaprojektowana i wykonana przez artystów, księży Salezjanów Leszka Kruczka i Roberta Kruczka Przypomnijmy że, Kalwaria Zebrzydowska była dla Ojca Świętego czymś wyjątkowym, była inspiracją w głoszeniu wielu homilii, zawsze przejeżdżając przez miasto zatrzymywał się choć na chwilę przy kościele parafialnym, by błogosławić mieszkańcom.

Wszystkie spotkania z Ojcem Świętym miały charakter niezwykle pogodny i radosny. Wszyscy przeżywaliśmy te spotkania, a papież był wyraźnie szczęśliwy i bezpośredni. Przekazywał do nas słowa „....Pozdrówcie Kalwarię... Cieszę się... ja pamiętam o Kalwarii. Pozdrówcie Bernardynów z Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej