Raport 27.03.2020 Koronawirus

Na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska: w kwarantannie domowej,  w tej chwili przebywa 100 osób, zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 stwierdzono u dwóch osób (o czym informowaliśmy w  dniu 25.03).


Z informacji służb wynika, że mieszkańcy bardzo poważnie podeszli do wszystkich Zarządzeń Rządu i naszych próśb. Bardzo proszę o dalszą mobilizację i dyscyplinę!


Od wczoraj rozpoczęło się informowanie mieszkańców, poprzez wykorzystanie zestawów głośnomówiących na pojazdach policji, o nowych zarządzeniach wprowadzonych przez Rząd.
Komunikaty będą rozbudowane o więcej informacji dla Państwa.

Wszystkich przebywających na kwarantannie domowej informujemy o możliwości pobrania aplikacji lokalizacyjnej.  Pobierz www.gov.pl/web/koronawirus/kwarantanna-domowa

Funkcjonariusze Policji zostali upoważnieni do kontrolowania osób przebywających na kwarantannie domowej - zostali zobowiązani do nakładania mandatów na osoby, które nie przestrzegają kwarantanny. Będą również kontrolować zgromadzenia powyżej 2 osób na terenie gminy.

Szanowni Państwo,
Po raz kolejny bardzo proszę o bezwzględną dyscyplinę! Stosowanie się do zaleceń służb, przestrzeganie kwarantanny. Od naszej samodyscypliny zależy zdrowie i życie najbliższych.
Przypominam i proszę o bezwzględne stosowanie się do zaleceń jakie zostały wprowadzone w  tym ograniczenie w przemieszczaniu się. Proszę stosować się do tych zaleceń! Zalecenia obejmują:

  • Całkowity zakaz zgromadzeń – chyba że z najbliższymi! Nowe przepisy zakazują także wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań.
  • Przemieszczać się będzie można jedynie w grupie do dwóch osób. Obostrzenie to nie dotyczy rodzin.
  • Obowiązek pozostania w domu nie będzie dotyczył dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb takich jak: zakup jedzenia, lekarstw czy opieka nad bliskimi. Zależy nam na tym, aby Polacy nie narażali siebie i innych na zakażenie koronawirusem.Augustyn Ormanty
Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej