Prezent dla św. Jana Pawła II

W związku z jubileuszem 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II Gmina Kalwaria Zebrzydowska chce przypomnieć postać Wielkiego Polaka Pielgrzyma Kalwaryjskiego i oddać mu należyty hołd. Jan Paweł II był osobą, która przyjęła Honorowe Obywatelstwo Miasta Kalwaria Zebrzydowska, która rozsławiła  Polską Jerozolimę. Dzięki niemu możemy dziś mówić, że nasze miasto jest sercem duchowym i religijnym Województwa Małopolskiego i Archidiecezji Krakowskiej.

Jednym z takich działań jest organizacja Koncertu „W  hołdzie   Ojczyźnie  i  Pani Kalwaryjskiej”   w   Sanktuarium  Kalwaryjskim   w  dniu   25 czerwca 2020 r. Będzie to wyjątkowe widowisko poświęcone będzie Matce Boskiej Kalwaryjskiej, Świętemu Janowi Pawłowi II i Mikołajowi Zebrzydowskiemu. Wydarzenie to będzie transmitowane na żywo w ogólnopolskiej TRWAM, a zapis koncertu dystrybuowany na płytach DVD. Gmina Kalwaria Zebrzydowska będzie też współorganizatorem Dni Papieskich.

Samorząd Kalwarii Zebrzydowskiej wyraża chęć, by św. Jan Paweł II został patronem miasta. Radni już podjęli uchwałę, w której zwrócili się do metropolity krakowskiego  abp. Marka Jędraszewskiego z prośbą o poparcie ich inicjatywy. Pomysłodawcą tej  idei  o ustanowieniu patronem Kalwarii Zebrzydowskiej św. Jana Pawła II jest burmistrz Augustyn Ormanty.

W zamyśle władz miasta jest też przygotowanie namacalnego prezentu dla Ojca Świętego Jana Pawła II, który będzie nawiązał  do Jego 100. urodzin.

Burmistrz Miasta zwraca się do mieszkańców o składanie propozycji trwałego prezentu jakim możemy uczcić 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II - przedstaw swój pomysł na prezent dla św. Jana Pawła II