Rekordowe inwestycje, gmina wielkim placem budowy

Z końcem 2019 roku na terenie Gminy Kalwaria Zebrzydowska trwają lub też zakończyły się w ostatnich tygodniach inwestycje o łącznej wartości 10 mln 934 tys. zł., na które pozyskano dotację w wysokości 4  mln 872 tys. zł. Rozpoczynają się też prace przy przebudowie drogi gminnej Leńcze-Przytkowice, ul. Broniewskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wspomniane inwestycje są rekordowe jak popatrzymy na ostatnie lata i śmiało można powiedzieć, że Gmina Kalwaria Zebrzydowska to jeden wielki plac budowy.

Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty w ostatnim tygodniu wraz z pracownikami Urzędu Miasta zwizytował i ocenił jak postępują inwestycje na terenie gminy. Warto zauważyć, iż w każdej części gminy coś się dziej, i tak:  trwają prace związane z budową Środowiskowego Domu Samopomocy w Kalwarii Zebrzydowskiej, dobiega  końca modernizacja  boiska wielofunkcyjnego przy MKS Kalwarianka i budowa Skateparku, powstaje  Klub Seniora, trwa też przebudowa budynku na cele Rady Miejskiej, a także rozbudowa zaplecza kuchennego przy Świetlicy Wiejskiej w Barwałdzie Średnim, remont dachu budynku szkoły Podstawowej w Przytkowicach, a także remont boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Leńczach.

Wcześniej zakończyły się prace związane z budową: mini areny sportowej w Zebrzydowicach, boiska sportowego w Brodach, sali gimnastycznej w Barwałdzie Górnym oraz przebudową Biblioteki Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej, podkreśla że wszystkie inwestycje nie byłyby możliwe bez dobrej współpracy z radnymi Rady Miasta, Wojewodą Małopolskim i administracją rządową.

Wybrane inwestycje jakie obecnie realizuje Gmina  Kalwaria Zebrzydowska:

Skatepark w Kalwarii Zebrzydowskiej

Zakres robót obejmuje: - splanowanie części terenu przewidzianego pod inwestycję - wykonanie płyty żelbetowej wraz z przeszkodami skateparku, - utwardzenie terenu w formie ciągów pieszych, - montaż lamp hybrydowych oświetlenia skateparku.

Wspólnie z inicjatorami budowy skateparku ustalono iż nowy obiekt – Skatepark powstanie w Kalwarii Zebrzydowskiej w bezpośrednim sąsiedztwie „Orlika” tym samym teren ten będzie miał okazję by stać się miejscem gdzie dzieci i młodzież w jednym miejscu będą mogły aktywnie spędzać wolny czas. Inwestycję będzie realizowała firma TECHRAMPS Sp. z o. o., która specjalizuje się w budowie tego typu obiektów. Wartość robót budowlanych wg umowy wynosi 762 tys. zł. Zakończenie prac zaplanowano na koniec listopada br.

 

Boisko w Kalwarii Zebrzydowskiej

Gmina Kalwaria Zebrzydowska otrzymała dotację w wysokości 168 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego na remont i przebudowę boiska sportowego w Kalwarii Zebrzydowskiej, przy Pawilonie Sportowo-Turystycznym „Kalwarianka”. To kolejne boisko, na terenie Gminy, które zostanie przebudowane i zyska zupełnie nowy wygląd, a łączny koszt inwestycji to 477 tys. zł.

Powstanie tu boisko sportowe o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 21 x 32 m, z przeznaczeniem do gry w piłkę ręczną, siatkówkę i koszykówkę, boisko zostanie też wyposażone w ławeczki dla drużyn, a także miejsce dla kibiców, boisko będzie też posiadało oświetlenie.

 

Trwają  prace związane z powstaniem placówki Klub Seniora

Dzięki dotacji otrzymanej w ramach programu Senior+ z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Socjalnej Gmina Kalwaria Zebrzydowska otrzymała dotację w wysokości 150 tys. zł.  Dzięki tym środkom w Kalwarii Zebrzydowskiej powstanie placówka Klub Seniora, miejsce to będzie dostępne dla seniorów.

W  ramach tego zadania Gmina Kalwaria Zebrzydowska dokona remontu  budynku przy ul. Partyzantów, zostaną tam przeprowadzone prace remontowe, budynek zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, miejsce to zostanie wyposażone w niezbędny sprzęt. O realizację tego zadania zabiegał radny Zbigniew Kochach, który argumentował, iż w Kalwarii Zebrzydowskiej brakuje miejsca gdzie seniorzy mogli by się spotykać. Planowane otwarcie placówki to 18 grudnia br.

Trwają prace związane z budową Środowiskowego Domu Samopomocy w Kalwarii Zebrzydowskiej

Przypomnijmy, że złożony przez Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej wniosek otrzymał wsparcie z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w wysokości 1 mln zł, dzięki czemu w Kalwarii Zebrzydowskiej na działce gminnej przy Alei Jana Pawła II powstanie Ośrodek wsparcia dla osób niepełnosprawnych.

O powstanie takiego miejsca wnioskowali mieszkańcy, opiekunowie osób niepełnosprawnych, a także radni, w ostatnim czasie w skuteczną realizację tego projektu zaangażował się radny rady Miejskiej Marcin Zadora, a także radny Sejmiku Województwa Małopolskiego, a obecnie Poseł RP Filip Kaczyński. Po raz kolejny potwierdziła się maksyma, że razem można więcej.