Otwarcie Sali Gimnastycznej godne Olimpiady

W czwartek 31 października w Barwałdzie Górnym przy Szkole Podstawowej im. Karola Wojtyły otwarto Salę Gimnastyczną, uroczystość momentami przypominała ceremonie otwarcia Olimpiady, a Barwałd Górny był prawdopodobnie najszczęśliwszym miejscem w Małopolsce. Nowy otwarty obiekt sportowy w  Barwałdzie Górnym tworzy Sala Gimnastyczna o wym. wewnętrznych 24 m x 14 m, która  została  połączona ze szkołą łącznikiem, znajdują się niej szatnie i wyposażona w sprzęt siłownia. Całość prac wyniosła 2 mln 883 tys. zł, na realizację tej inwestycji Gmina  Kalwaria Zebrzydowska pozyskała 1 mln 272 tys. zł dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Nowej Sali Gimnastycznej udekorowanej barwami narodowymi towarzyszyło hasło „Każdy rodzaj sportu niesie ze sobą bogaty skarbiec wartości” - to słowa patrona  szkoły Karola Wojtyły który uwielbiał aktywność fizyczną, już na początku uroczystości uczniowie przypomnieli Świętego grającego w piłkę nożną.

Szkoła zaprezentowała wszystko to co ma najlepsze, barwną cześć artystyczną wypełnił taniec z kolorowymi flagami oraz pokaz gimnastyczny, taniec z kołami olimpijskimi symbolizujących pięć kontynentów, nie mogło zabraknąć kabaretu, sportu w krzywym zwierciadle.

Zaprezentowali się uczniowie szkoły, wśród których są  Mistrzowie Polski, w barwach klubu Grass-Hopper wstępuje Ireneusz Filek, to Mistrz Polski do lat 15 w szermierce, który wspólnie z klubowym kolegą dał pokaz szermierki.

Wisienką na torcie był występ dumy szkoły Mateusza Stawowego, który wraz z Sarą Silva są wielokrotnymi Mistrzami Polski w tańcu towarzyskim.

To ogromna radość że tu w naszej miejscowości powstał piękny obiekt w którym nasze dzieci, nasza młodzież będzie mogła rozwijać swoje talenty – mówiła Dyrektor Szkoły Jolanta Noworolnik dodając Dzięki determinacji i ogromnemu zaangażowaniu wspartym życzliwością wielu ludzi, mieszkańcy Barwałdu Górnego  wreszcie doczekali się tak okazałej sali sportowej. Dlatego śmiało mogę powiedzieć, że dzisiejszy dzień jest szczególnym świętem nas wszystkich. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy służyli pomocą, dobrą radą, wsparciem finansowym, doradztwem w trakcie realizacji tej inwestycji.

Uroczystość poprzedziła Msza święta w Kościele Miłosierdzia Bożego w Barwałdzie Górnym sprawowana przez ks. Proboszcza Krzysztofa Rudzika.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Senator RP Andrzej Pająk, Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty, Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Janusiewicz, Radny Rady Miejskiej Tadeusz Wilk, Sołtys Jolanta Oleksy, Dyrektor Szkoły Jolanta Noworolnik, Małopolski Wicekurator Oświaty Halina Cimer, przedstawiciel Rady Rodziców, najmłodsza uczennica i ks. Krzysztof Rudzik, który dokonał też poświęcenia obiektu.

Burmistrz przekazał symboliczny klucz do nowej Sali gimnastycznej szczęśliwym przedszkolakom, którzy z radością oddali go w ręce Dyrektor Szkoły.

Sala gimnastyczna została wykonana na miarę naszych możliwości, ustalenia i projekt obejmujący budowę nowej sali gimnastycznej prowadzone były przy ścisłej współpracy z radnym Tadeuszem Wilkiem, sołtysem Jolantą Oleksy i dyrekcją szkoły – mówił Augustyn Ormanty Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej i dodawał Dzięki dobrej współpracy udało się stworzyć obiekt sportowy, o jaki zabiegała lokalna społeczność od wielu lat.

Jedną z najbardziej szczęśliwych osób na sali gimnastycznej był radny Tadeusz Wilk, który długo wymieniał osoby, które zaangażowane były w powstanie nowej Sali, podkreślał wielokrotnie, że podziękowania należą się radnym byłej i poprzedniej Rady Miejskiej, którzy wspierali powstanie nowej inwestycji.

Swoimi pozytywnymi wrażeniami dzielili się Senator Andrzej Pająk i Małopolski Wicekurator Oświaty Halina Cimer, którzy zgodnie przyznali, że Gmina Kalwaria Zebrzydowska dobrze wykorzystuje środki zewnętrze i systematycznie inwestuje w rozbudowę bazy szkolnej i sportowej.

 

Więcej FOTO - zobacz