Mati i Sara jadą na Mistrzostwa Świata, dziś odwiedzili Burmistrza

Burmistrza Miasta odwiedziła para taneczna Mateusz Stawowy i Sara Silva, to mistrzowie nad mistrzami! Augustyn Ormanty zaprosił młodych tancerzy, by pogratulować im ostatnich osiągnięć, przekazać drobne upominki i zapewnić o wsparciu gminy. Zapewniając, że będzie trzymał za nich kciuki w czasie ich występów na Mistrzostwach Świata, które odbędą się w listopadzie w Turcji.

Przypomnijmy, 22 września Mateusz Stawowy i Sara Silva zostali MISTRZAMI POLSKI Juniorów Młodszych w kombinacji 10-tańców Kleczew 2019. Puchar i tytuł Mistrzów Polski Mati z Sarą odebrali 10 razy.

Mati i Sara to też aktualni Wicemistrzowie Polski w tańcach latynoamerykańskich oraz Wicemistrzowie w tańcach standardowych kategorii Juniorów Starszych (14-15 lat). Warto zaznaczyć, że wywalczonymi tytułami wywalczyli nominację na Mistrzostwa Świata w tańcach latynoamerykańskich World Championships, które odbędą się w listopadzie w Turcji.

Mateusz Stawowy to mieszkaniec Barwałdu Górnego i uczeń szkoły podstawowej im. Karola Wojtyły, jego partnerką jest Sara Silva.

Para może pochwalić się też wieloma tytułami w tym Mistrzostwem Polski, sukcesy odnoszą również na arenie międzynarodowej wygrali Turnieje w Budapeszcie, Brnie, Helsinkach, są zwycięzcami wszystkich turniejów w swojej kategorii w Polsce w jakich wystąpili w latach 2017-2018! Swoje wielkie możliwości i wielki talent poparty pracą pokazali też „World of Dance”, po tym występie podbili serca fanów i sympatię Polski.

Zwycięzcy Europejskiego Children Grand Prix 2018 ( na 87 par) - zwycięzcy oraz finaliści największych turniejów europejskich: - Maribor Open, - Brno Open, - Junior Dance Festival Portoroz, - German Open Championships Stuttgart - Baltic Grand Prix Ryga, - Prague Open, - finaliści pierwszej edycji programu TV Polsat World of Dance Polska jako jedyna para tańca towarzyskiego, -systematyczni goście programu Pytanie na Śniadanie TVP2

Tańczą ze sobą prawie 8 lat ,trenują i pogłębiają swoją pasję codziennie. Para wielokrotnie swoimi występami uświetniała organizowane na terenie Gminy spotkania z mieszkańcami, jak np. Dni Kalwarii, Pikniki rodzinne w Barwałdzie Górnym. Parę będzie można zobaczyć w czasie otwarcia Sali Gimnastycznej w Barwałdzie Górnym 31 października.

 

 

 

 

 

obrazki/2019/191007kominiarz.jpg