Najnowsze wydarzenia

Dzień Samorządu Terytorialnego

27 maja obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego, święto, które upamiętnia pierwsze wolne wybory samorządowe z 1990 roku. Ustanowione zostało przez Sejm RP, by wyrazić szacunek i uznanie „ludziom, którzy podjęli trud działania dla wspólnego dobra(…)”.

Wszystkim, którzy tworzyli i tworzą samorząd, w szczególności byłym i obecnym Przewodniczącym Rady Miejskiej, Radnym, Sołtysom i Radom Sołeckim, Zarządom Osiedli, Radzie i Zarządowi Powiatu Wadowickiego oraz Radzie i Zarządowi Województwa Małopolskiego, pracownikom Urzędu Miasta, wszystkim jednostkom pomocniczym składam najlepsze życzenia z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego.

Życzenia i podziękowania chce przekazać także tym, którzy na co dzień pomagają nam w tej pracy, czyli Rządowi RP, Wojewodzie oraz wszystkim służbom Państwowym.

 

Burmistrz Miasta Kalwaria Zebrzydowska
Augustyn Ormant
y

czytaj dalej »

Najlepsze życzenia - Dzień Matki

W tak pięknym dniu, jakim jest Dzień Matki, przekazujemy najlepsze życzenia i wyrazy wdzięczności wszystkim Mamom. Dziękujemy za miłość, trud wychowania, troskę i cierpliwość.

Dziękujemy za wszystko, co zawdzięczają Wam dzieci, jesteście przy nich w zdrowiu i w chorobie, w szczęściu i cierpieniu. Kochacie je miłością bezwarunkową, niech dzieci zawsze otaczają was szacunkiem i równie wielką miłością.

Życzymy wszystkim Mamom zdrowia, dumy ze swoich dzieci oraz matczynego szczęścia, nie tylko w tym wyjątkowym dniu.

 

Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej
Augustyn Ormant
y

Przewodniczący Rady Miejskiej
Piotr Janusiewicz

czytaj dalej »

Nowe oświetlenie w Barwałdzie Średnim

W Barwałdzie Średnim zakończyły się prace z budową oświetlenia ulicznego przy drodze gminnej na odcinku blisko 1 km zainstalowanych zostało 17 lamp LED. Wartość prac wyniosła 49 tys. zł.

W odbiorze prac uczestniczyli Burmistrz Augustyn Ormanty, Radny Rady Miejskiej Wiesław Łuczak, sołtys Paweł Odrobina, inspektor nadzoru inwestorskiego, wykonawca i pracownicy Urzędu Miasta Referatu Inwestycji.

Wykonawcą zadania była firma ELWATT Sp. z o. o., która została wyłoniona w wyniku przeprowadzonego postępowania w drodze zapytania ofertowego. Prace zostały wykonane niezwykle sprawnie i  szybko.

 

czytaj dalej »

Minister ds. Samorządów odwiedził Kalwarię Zebrzydowską

W poniedziałek (24 maja) w ramach wizyt i rozmów z samorządowcami województwo małopolskie odwiedził minister Michał Cieślak, odpowiedzialny w Radzie Ministrów za rozwój samorządów. Podczas wizyty w Kalwarii Zebrzydowskiej Minister odbył spotkanie z przedstawicielami gmin i powiatów (wadowickiego, suskiego i myślenickiego). Współorganizatorem spotkania był Radny z Kalwarii Marcin Zadora, który osobiście wystosował zaproszenie do Ministra, aby odwiedził Kalwarię.

Spotkanie dotyczyło konsultacji projektu Samorząd 3.0 - Rozwój bez barier,  programów rządowych skierowanych do jednostek samorządu terytorialnego oraz zapowiadanych projektów w ramach Polskiego Ładu.

czytaj dalej »

Spotkanie z Martą Malec-Lech Członkiem Zarządu Województwa Małopolskiego

Spotkanie z Martą Malec-Lech Członkiem Zarządu Województwa Małopolskiego w sprawie dofinansowania w zakupu samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Barwałdzie Górnym.

W piątek 21 maja w Urzędzie Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyło się spotkanie z Członkiem Zarządu Województwa Małopolskiego Martą Malec-Lech w sprawie możliwości uzyskania dofinansowania w zakupie średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Barwałdzie Górnym.

czytaj dalej »

Odwołanie dyżuru ekodoradcy

Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej informuje o odwołaniu konsultacji prowadzonych przez Ekodoradcę w dniu 27.05.2021 r. (czwartek) w godz. 10:30-12:30.

czytaj dalej »

Konkurs "Aktywni mieszkańcy w Małopolsce"

Urząd Statystyczny w Krakowie ogłasza konkurs dla mieszkańców gmin województwa małopolskiego „Aktywni mieszkańcy w Małopolsce". Głównym celem konkursu jest promocja NSP 2021 oraz zachęcenie mieszkańców województwa małopolskiego do aktywnego i licznego uczestnictwa w spisie.

czytaj dalej »

Nie spisałeś się przez Internet? Spodziewaj się telefonu od rachmistrza!

Do realizacji prac spisowych GUS zatrudnił rachmistrzów – pomogą oni spisać się respondentom, którzy nie spisali się dotychczas samodzielnie poprzez formularz internetowy lub telefonicznie na infolinii spisowej. Rachmistrz może zadzwonić do Ciebie z numeru 22 828 88 88 lub z numeru infolinii spisowej tj. 22 279 99 99.

czytaj dalej »

Strategia rozwoju gminy - Opinia o obecnej sytuacji społeczno-gospodarczej

Szanowni Mieszkańcy Gminy Kalwaria Zebrzydowska,

Gmina Kalwaria Zebrzydowska przystępuje do opracowania Strategii Rozwoju na lata 2021-2027 – dokument ten będzie stanowił podstawę strategiczną do pozyskiwania środków finansowych z UE i punkt wyjścia do realizacji zadań w perspektywie wieloletniej.

Zwracamy się z prośbą o odpowiedź na kilka pytań dotyczących obecnej sytuacji społeczno-gospodarczej gminy, przekazane uwagi i sugestie będą odzwierciedleniem rzeczywistych potrzeb społeczno-gospodarczych oraz wizji rozwoju Gminy Kalwaria Zebrzydowska na najbliższe lata. Strategia będzie stanowiła jedno z narzędzi umożliwiających pozyskiwanie środków zewnętrznych przez gminę w kolejnych latach oraz umożliwi monitorowanie poziomu jej rozwoju.

Ankieta jest anonimowa, a jej wypełnienie zajmuje około 10 minut. Jeśli nie wskazano inaczej, proszę zaznaczyć tylko jedną odpowiedź.

Link do ankiety - Ankieta o obecnej sytuacji społeczno - gospodarczej gminy

 

dr hab. inż. Augustyn Ormanty
Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

 

czytaj dalej »

6-5 Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Lanckoronie ogłasza nabór uczestników na rok szkolny 2021/2022

Ośrodek kształci młodzież na poziomie:

  • VII oraz VIII klasa Szkoły Podstawowej z przyuczeniem do zawodu kucharz lub fryzjer
  • praktyczna nauka zawodu dla uczniów Szkół Branżowych I stopnia w zawodzie kucharz lub fryzjer

W trakcie trwania nauki uczniowie są zatrudnieni na umowę o pracę, jako pracownicy młodociani i otrzymują z tego tytułu wynagrodzenie. Uczestnicy objęci są także ubezpieczeniem zdrowotnym oraz pomocą socjalną ZFŚS.

czytaj dalej »

Dokonałeś samospisu? Weź udział w Loterii i zdobądź jedną z setek nagród

Nagrodami głównymi w Loterii Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 jest 16 samochodów osobowych. Losowanie nagród głównych odbędzie się 14 lipca 2021 roku i wezmą w nim udział wszystkie zarejestrowane zgłoszenia w loterii.

czytaj dalej »

101 rocznica. urodzin Św. Jana Pawła II - Patrona Kalwarii Zebrzydowskiej

Dokładnie 101 lat temu w Wadowicach urodził się Karol Józef Wojtyła, Jan Paweł II, Papież – Patron Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Nagrody Gospodarcze Województwa Małopolskiego 2021

Jeśli prowadzisz firmę na terenie Małopolski i wdrażasz nowe, innowacyjne rozwiązania, które aktywizują regionalną gospodarkę, zgłoś swoją firmę do konkursu! Rozpoczynamy nabór wniosków do konkursu Marszałka Województwa Małopolskiego „Nagroda Gospodarcza Województwa Małopolskiego 2021”. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 czerwca 2021 r.

Nagroda Gospodarcza Województwa Małopolskiego przyznawana jest za wybitne zasługi na rzecz wspierania gospodarki i przedsiębiorczości.

czytaj dalej »

Budowa chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej 953 w miejscowości Przytkowice - rusza głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego

Gorąco zachęcamy do głosowania na projekt "Budowa chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej 953 w miejscowości Przytkowice" - jest to inicjatywa sołtysa z Przytkowic Pana Kazimierza Targosza, zgłoszona do 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

czytaj dalej »

Siła małych klubów - UKS "Olimp" Leńcze

UKS „OLIMP” Leńcze to Uczniowski Klub Sportowy zrzeszający pasjonujących się piłką nożną najmłodszych sportowców z Leńcz oraz sąsiednich miejscowości (Gmina Kalwaria Zebrzydowska). Obecnie składa się z dwóch grup z roczników 2011-2012 oraz 2013-2014. Turniej Smoka, Copalnia Talentów, Giganci Futbolu, Ekstraliga Talentów oraz MASTER CUP – to tylko kilka z wielu prestiżowych imprez sportowych, w których nastoletni pasjonaci sportu mogli się wykazać.

czytaj dalej »

Przypominamy majowy harmonogram łagodzenia obostrzeń

Dane epidemiczne w ostatnim czasie są zadowalające. Spada liczba zakażeń COVID-19 oraz osób przebywających w szpitalach. Obecna sytuacja pozwala na powolne odmrażanie gospodarki i powrót do normalności. Pod koniec kwietnia przedstawiliśmy harmonogram łagodzenia obostrzeń. Już dziś możemy nocować w hotelach, iść na zakupy do galerii czy odwiedzić muzeum.

Od 15 maja będziemy mogli m.in. zjeść w restauracyjnych ogródkach i pójść do kina na świeżym powietrzu. Sprawdź aktualny harmonogram zmian na najbliższe tygodnie.

czytaj dalej »

Ogłoszenie o naborze na stanowisko pracownika socjalnego

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kalwarii Zebrzydowskiej ogłasza nabór na stanowisko pracownika socjalnego na zastępstwo. Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać do 24 maja 2021 r. do godziny 12.00.

czytaj dalej »

Program "Opieka wytchnieniowa" finansowany ze środków Funduszu Solidarnościowego

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kalwarii Zebrzydowskiej informuje o pozyskaniu przez Gminę Kalwaria Zebrzydowska środków finansowych w kwocie 24 513,60 zł na realizację świadczenia usługi opieki wytchnieniowej dla mieszkańców gminy Kalwaria Zebrzydowska w ramach realizacji Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej "Opieka wytchnieniowa" - edycja 2021 finansowany ze środków Funduszu Solidarnościowego.

czytaj dalej »

“Modlę się i przebaczam”. 40. rocznica zamachu na Jana Pawła II

13 maja 2021 roku minie dokładnie 40 lat od zamachu na Jana Pawła II. Pragnąc dziękować Opatrzności za ocalenie życia Ojca Świętego, Archidiecezja Krakowska, Telewizja Polska S.A. oraz Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach serdecznie zapraszają na uroczystości dziękczynne.

Środa, 13 maja 1981 roku, miała być kolejnym, intensywnym dniem pontyfikatu Jana Pawła II.  Nic nie zwiastowało dramatycznych wydarzeń, które rozegrały się po godzinie 17-tej  na Placu św. Piotra. 23-letni Mehmet Ali Agca, oddał dwa strzały w stronę Papieża. Ciężko ranny Jan Paweł II natychmiast został przewieziony do Polikliniki Gemelli, gdzie lekarze rozpoczęli walkę o życie. Sam Ojciec Święty po raz kolejny zawierzył siebie Maryi i  przebaczył bratu, który do niego strzelał.

czytaj dalej »

Rozpoczęto przebudowę bieżni na stadionie Kalwarianki

W dniu wczorajszym (11 maja) przekazano plac budowy na stadionie Kalwarianki. Prace będą dotyczyły przebudowy bieżni wokół boiska sportowego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Będzie to jedna z większych inwestycji sportowo-rekreacyjnych w naszej Gminie.

Warto wspomnieć, że wykonawca robót wykonał kilkanaście tego typu obiektów, wśród których był jeden, na którym rozgrywano Mistrzostwa Polski. Istnieje spora szansa, że Kalwaria Zebrzydowska będzie gościć na tym obiekcie Ogólnopolskie Zawody Młodzieżowych Drużyn Strażackich.

czytaj dalej »

Otwarto nową Aptekę Hygieia w Kalwarii Zebrzydowskiej

W dniu dzisiejszym (10 maja) otwarto nową aptekę HYGIEIA, mieszczącą się przy ul. Krakowskiej 18A obok Biedronki. Apteka będzie otwarta od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-22:00, a w sobotę i w niedzielę w godz. 7:00-20:00.

W czwartek (6 maja) Apteka HYGIEIA została poświęcona przez ks. kan. Wiesława Cygana. W uroczystości uczestniczył burmistrz Augustyn Ormanty.

Po zmianie uchwały dotyczącej dyżurów nocnych i świątecznych przez Radę Powiatu Wadowickiego, apteka włączy się w dyżury nocne.

czytaj dalej »

Oddano do użytku odnowioną drogę „Strona Proboszczowa” w Zebrzydowicach

W dniu (04.05) dokonano odbioru znacznej inwestycji drogowej w Zebrzydowicach. Odnowiona i unowocześniono drogę „Strona Proboszczowa” na odcinku 740 metrów. Koszt inwestycji wyniósł ponad 1,5 mln zł.

W odbiorze inwestycji uczestniczyli: Burmistrz Augustyn Ormanty, Radny Rady Miejskiej Marcin Ożóg, Sołtys Zebrzydowic Ireneusz Kowalczyk, przedstawiciele: inspektora nadzoru inwestorskiego i wykonawcy oraz pracownicy Zespołu ds. Drogownictwa.

czytaj dalej »

Ogłoszenie o konkursie na stanowiska dyrektorów szkół

Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej ogłasza konkurs na stanowiska dyrektorów: Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Stanisławiu Dolnym, Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zebrzydowicach, Zespołu szkół nr 3 w Przytkowicach, Zespołu Szkół nr 7 w Barwałdzie Średnim, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zarzycach Wielkich. Oferty należy składać do 31 maja 2021 r.

czytaj dalej »

Małopolskie Orkiestry Dęte 2021

Zarząd Województwa Małopolskiego ogłasza nabór wniosków do III edycji konkursu pn. Małopolskie Orkiestry Dęte. W ramach tego konkursu orkiestry dęte mogą ubiegać się o wsparcie finansowe, które może być przeznaczone na zakup: instrumentów, akcesoriów muzycznych, strojów, sprzętu niezbędnego do realizacji koncertów lub zajęć warsztatowych oraz wydawnictw muzycznych.

czytaj dalej »

Ogłoszenie

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kalwarii Zebrzydowskiej informuje, iż gmina Kalwaria Zebrzydowska przystąpiła do programu "Opieka wytchnieniowa" - edycja 2021.

czytaj dalej »

Tydzień Bibliotek i konkurs

Po raz osiemnasty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja 2021 r., Tydzień Bibliotek - ogólnopolski program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek 2021 odbywa się pod hasłem: "Znajdziesz mnie w bibliotece".

czytaj dalej »

Rozpoczęto przebudowę remizy OSP w Bugaju

W dniu 6 maja nastąpiło przekazanie placu budowy remizy OSP w Bugaju dot. zadania pn.: „Modernizacja remizy OSP w Bugaju – kontynuacja nadbudowy budynku (zabudowy tarasu).”

W wyniku przeprowadzonej modernizacji remiza ma zostać  dostosowana do warunków przeciwpożarowych. Koszt inwestycji ma wynieść 77 tys. zł.

czytaj dalej »

OSP Przytkowice z dofinansowaniem na zakup nowego wozu gaśniczego

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej zatwierdził wykaz 314 jednostek OSP, które w tym roku otrzymają dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. Wśród dwóch jednostek z powiatu wadowickiego, znalazła się jednostka OSP w Przytkowicach z dofinansowaniem w kwocie 530 tys. zł.

czytaj dalej »

Święta majowe w publicznym przedszkolu w Kalwarii Zebrzydowskiej

Święto Narodowe Trzeciego Maja jest świętem państwowym, obchodzonym na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku.

Z tej okazji nasze przedszkolaki próbowały odgadnąć co to jest patriotyzm, odpowiadały na pytanie, jakie znaczeniu ma Polska w życiu naszych rodzin. Dowiedziały się, że symbolami narodowymi jest biało-czerwona flaga, herb z orłem w koronie i hymn „Mazurek Dąbrowskiego”. Nasi mali patrioci chętnie słuchali polskich legend czytanych przez panie.

czytaj dalej »

Spotkanie ze Strażakami w dniu ich Święta

W dniu wczorajszym (4.05) z okazji Święta Patronalnego Strażaków – św. Floriana Burmistrz Augustyn Ormanty spotkał się z przedstawicielami Strażaków. Była to okazja do podziękowania za włożony trud w ochronę życia i mienia mieszkańców, a także za wytężoną pracę dla ich dobra, jak niesienie pomocy w walce z pandemią.

czytaj dalej »

Dzień Strażaka, 4 maja - Św. Floriana

Z okazji Dnia Strażaka przekazujemy wszystkim Strażakom najserdeczniejsze życzenia. Składamy Wam wyrazy uznania za trud i ryzyko jakie podejmujecie w ochronie życia i mienia ludzkiego oraz gorące podziękowania za działalność ratowniczą, bezinteresowną służbę drugiemu człowiekowi.

Życzymy Wam bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Niech Św. Florian otacza Was swoją opieką w wypełnianiu strażackiej powinności, a ta trudna służba niech będzie dla Was źródłem satysfakcji i powodem do dumy.

 

Burmistrz Miasta Kalwaria Zebrzydowska

Augustyn Ormanty

 

Przewodniczący Rady Miejskiej
Piotr Janusiewicz

 

czytaj dalej »

Strona 2 z 53