Piąta edycja szkoły letniej Grupy V4

Każdego roku, w ramach współpracy wyszehradzkiej, Międzynarodowe Centrum Kultury organizuje szkołę letnią, której tematyka skupia się wokół ochrony dziedzictwa kulturowego, a także ochrony i zarządzania miejscami wpisanymi na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech.

czytaj dalej »

"III Małopolskie Dni Bł. Jana Pawła II"

22 czerwca br. w ramach obchodów „Małopolskich Dni Błogosławionego Jana Pawła II” w Bazylice Matki Bożej Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się niepowtarzalny koncert Alicji Majewskiej pt. „Pieśni Sakralne”.

czytaj dalej »

"Pielgrzym do Kalwaryi" - Historia pielgrzymowania do Kalwarii Zebrzydowskiej

„…Pielgrzymi zbliżając się do bram klasztoru śpiewali: Witamy cię Kalwaryio, miejsce święte, wybrane!. Tu odnajdywali odpowiedź na najbardziej istotne pytania, tu szukali pociechy w największych strapieniach, stąd odchodzili umocnieni. Pielgrzymka była dla nich okazją nie tylko do intensywnej modlitwy. Mogli zobaczyć kawałek świata, poznać nowych ludzi i zwyczaje: nacieszyć oczy bogactwem kolorów, a uszy bogactwem dźwięków…”

O. Egidiusz Włodarczyk

czytaj dalej »

"Damy i huzary"

13 czerwca b.r. odbyła się kolejna premiera Szkolnego Koła Teatralnego „Carpe diem” działającego w ZSiPO w Kalwarii Zebrzydowskiej. Tym razem widzowie zachwycali się brawurowym wykonaniem sztuki Aleksandra Fredry pt. „Damy i huzary”.

czytaj dalej »

"III Małopolskie Dni Bł. Jana Pawła II"

Zapraszamy na koncert Alicji Majewskiej "Pieśni Sakralne" z muzyką Włodzimierza Korcza, który odbędzie się 22 czerwca (sobota) o godz. 20:00 w Bazylice Mniejszej M.B. Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej w ramach "III Małopolskich Dni Bł. Jana Pawła II".

Organizatorem "III Małopolskich Dni Bł. Jana Pawła II" jest Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

czytaj dalej »

Strona 6 z 12