Promocja

XVIII Letni Festiwal Muzyczny

Zapraszamy na kolejny koncert w ramach XVIII Letniego Festiwalu Muzycznego w Kalwarii Zebrzydowskiej, który odbędzie się 2 sierpnia 2013 r. o godz. 19:00 w Kościele p.w. Wniebowzięcia NMP w Brodach (Grobek). Wystąpią Dariusz Bąkowski-Kois na organach i Zespół Wokalny SINGET.

 

czytaj dalej »

XVIII Letni Festiwal Muzyczny

Zapraszamy na kolejny koncert w ramach XVIII Letniego Festiwalu Muzycznego w Kalwarii Zebrzydowskiej, który odbędzie się 19 lipca 2013 r. o godz. 18:00 w Pustelni św. Magdaleny w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wystąpią Katarzyna Wiwer (sopran) oraz Henryk Kasperczak (lutnia).

czytaj dalej »

XVIII Letni Festiwal Muzyczny

Zapraszamy na kolejny koncert w ramach XVIII Letniego Festiwalu Muzycznego w Kalwarii Zebrzydowskiej, który odbędzie się 12 lipca 2013 r. o godz. 20:00 w Bazylice Mniejszej M.B. Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wystąpią: Mirosława Semeniuk-Podraza - organistka oraz OCTAVA ensemble pod kierownictwem artystycznym Zygmunta Magiery.

 

czytaj dalej »

Młodzi artyści z naszej gminy

Ulubieńcy publiczności XXI Dni Kalwarii Zebrzydowskiej - duet „Mati i Sara” - tworzą Mateusz Stawowy oraz Sara Silva.

czytaj dalej »

XVIII Letni Festiwal Muzyczny

Zapraszamy na kolejny koncert w ramach XVIII Letniego Festiwalu Muzycznego w Kalwarii Zebrzydowskiej, który odbędzie się 5 lipca o godz. 20:00 w Pałacu Heroda w Bugaju (obok Bramy Zachodniej).

 

czytaj dalej »

XXI spotkanie ZWPOSW

6 lipca 2013 roku odbędzie się w Kalwarii Zebrzydowskiej XXI spotkanie Związku Więźniów Politycznych okresu stanu wojennego.

czytaj dalej »

Dni Kalwarii 2013

XXI Dni Kalwarii Zebrzydowskiej, organizowane corocznie przez Centrum Kultury, Sportu i Turystyki mamy już za sobą. Wpisały się w bogatą ofertę kulturalną oferowaną w ciągu ostatnich tygodni mieszkańcom naszej gminy przez szkoły, stowarzyszenia i instytucje kultury.

czytaj dalej »

Piąta edycja szkoły letniej Grupy V4

Każdego roku, w ramach współpracy wyszehradzkiej, Międzynarodowe Centrum Kultury organizuje szkołę letnią, której tematyka skupia się wokół ochrony dziedzictwa kulturowego, a także ochrony i zarządzania miejscami wpisanymi na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech.

czytaj dalej »

"III Małopolskie Dni Bł. Jana Pawła II"

22 czerwca br. w ramach obchodów „Małopolskich Dni Błogosławionego Jana Pawła II” w Bazylice Matki Bożej Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się niepowtarzalny koncert Alicji Majewskiej pt. „Pieśni Sakralne”.

czytaj dalej »

"Pielgrzym do Kalwaryi" - Historia pielgrzymowania do Kalwarii Zebrzydowskiej

„…Pielgrzymi zbliżając się do bram klasztoru śpiewali: Witamy cię Kalwaryio, miejsce święte, wybrane!. Tu odnajdywali odpowiedź na najbardziej istotne pytania, tu szukali pociechy w największych strapieniach, stąd odchodzili umocnieni. Pielgrzymka była dla nich okazją nie tylko do intensywnej modlitwy. Mogli zobaczyć kawałek świata, poznać nowych ludzi i zwyczaje: nacieszyć oczy bogactwem kolorów, a uszy bogactwem dźwięków…”

O. Egidiusz Włodarczyk

czytaj dalej »

"Damy i huzary"

13 czerwca b.r. odbyła się kolejna premiera Szkolnego Koła Teatralnego „Carpe diem” działającego w ZSiPO w Kalwarii Zebrzydowskiej. Tym razem widzowie zachwycali się brawurowym wykonaniem sztuki Aleksandra Fredry pt. „Damy i huzary”.

czytaj dalej »

"III Małopolskie Dni Bł. Jana Pawła II"

Zapraszamy na koncert Alicji Majewskiej "Pieśni Sakralne" z muzyką Włodzimierza Korcza, który odbędzie się 22 czerwca (sobota) o godz. 20:00 w Bazylice Mniejszej M.B. Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej w ramach "III Małopolskich Dni Bł. Jana Pawła II".

Organizatorem "III Małopolskich Dni Bł. Jana Pawła II" jest Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

czytaj dalej »

XVIII Letni Festiwal Muzyczny

Zapraszamy na czwarty koncert w ramach XVIII Letniego Festiwalu Muzycznego w Kalwarii Zebrzydowskiej, który odbędzie się 21 czerwca 2013 r. o godz. 20:00 w Bazylice Mniejszej M.B. Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wystąpią: Akademicki Chór ORGANUM, zespół instrumentalny RICERCAR, Marek Stefański – organy, Bogusław Grzybek – dyrygent.

czytaj dalej »

XVIII Letni Festiwal Muzyczny

Trzeci koncert w ramach XVIII Letniego Festiwalu Muzycznego w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się 14 czerwca 2013 r. o godz. 20:00 w Bazylice Mniejszej M.B. Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Podsumowanie XVI Dni Papieskich

Parafialny Klub Sportowy "Św. Józef" z Kalwarii Zebrzydowskiej po raz XVI zorganizował Dni Papieskie. Tegorocznym działaniom przyświecało hasło „Wierzę, że im bardziej się kocha, tym więcej się czyni”.

czytaj dalej »

Strona 3 z 6