Promocja

Spotkanie z Jerzym Trelą

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na otwarcie wystawy fotografii „Jerzy Trela. Moje bycie w sztuce” oraz na spotkanie z aktorem.

czytaj dalej »

II Puchar Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej w Szpadzie

W miniony weekend, 15 – 16 lutego 2014r. w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się ogólnopolski Turniej Szermierczy „II Puchar Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej” w szpadzie sportowej. Rozgrywany po raz drugi w Kalwarii turniej, tym razem miał również międzynarodowy charakter za sprawą zawodników przybyłych z Ukrainy i ze Słowacji.

czytaj dalej »

Puchar dla uczennic z kalwaryjskiego ZSiPO

Uczennice Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej zdobyły Mistrzostwo Powiatu Wadowickiego w koszykówce dziewcząt, zwyciężając w powiatowym finale licealiady, rozegranym 24 stycznia 2014 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Wadowity w Wadowicach.

czytaj dalej »

O Złoty But

XVII Międzynarodowe Wyścigi Psich Zaprzęgów „O Złoty But” organizowane przez Uczniowski Klub Sportowy „SOKOLIK” Przytkowice pod patronatem Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej zostały rozstrzygnięte w miniony weekend.

czytaj dalej »

Wystawa Jerzego Koleckiego

Karnawał 2014 r. w Kalwarii Zebrzydowskiej był bogaty w wydarzenia artystyczne i sportowe. Wernisaż wystawy „Spotkanie z Aniołami w malarstwie i słowie Jerzego Koleckiego” zgromadził w sobotę 1 lutego 2014 r. liczne grono miłośników sztuki.

czytaj dalej »

"Śladami Wojciecha i Aneri Weiss"

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej, Dyrekcja ZS nr 2 w Brodach, Uczestnicy i Opiekun Projektu Aqueduct serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy "Śladami Wojciecha i Aneri Weiss" w środę 22 stycznia 2014 r. o godz. 12:00 w Starym Kinie.

czytaj dalej »

Noworoczny koncert

Miejska Orkiestra Dęta w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na Koncert Noworoczny, który odbędzie się 19 stycznia 2014 r. o godz. 19:00 w Klasztorze oo. Bernardynów.

czytaj dalej »

I Koncert Kolęd i Pastorałek

Ta placówka istnieje zaledwie od kilku miesięcy, a już jej wychowankowie pokazali co potrafią. Szkoła Muzyczna I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej zorganizowała I Koncert Kolęd i Pastorałek.

czytaj dalej »

Szlakiem Fundatorów Kalwarii

Kolejne znaczące wydarzenie zagościło na kalwaryjskim rynku. W samo południe 15 grudnia br. Burmistrz Miasta – Zbigniew Stradomski dokonał otwarcia wystawy pt. „Szlakiem Fundatorów Kalwarii – Panowie wielkiego serca i hojnej ręki”.

czytaj dalej »

Goście z Rosji

W dniu 10 grudnia 2013 r. z wizytą do Urzędu Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej przybyła delegacja deputowanych Rady Federacji Rosyjskiej oraz samorządowców obwodu kirowskiego. Nasi goście przybyli do Polski na zaproszenie Senatu Rzeczypospolitej Polskiej.

czytaj dalej »

Szpadziści z Kalwarii podbili Bratysławę

Niedawno informowaliśmy o sukcesach zawodników Klubu Szermierzy Grass-Hopper Kalwaria w tym również ich zagranicznych występach. Przypomnijmy, że bez kompleksów walczyli w silnie obsadzonych zawodach w Chmielnickim na Ukrainie a wcześniej świetnie wypadli walcząc w Berlinie.

czytaj dalej »

SP w Zarzycach Wielkich bierze udział w Konkursie Szopek Krakowskich

Uczniowie naszej szkoły od połowy września w ramach zajęć koła artystycznego wykonują szopki bożonarodzeniowe, aby w pierwszy czwartek grudnia na Rynku Głównym w Krakowie przystąpić do słynnego Konkursu Szopek Krakowskich, organizowanego przez Muzeum Historyczne.

czytaj dalej »

"Szlakiem Fundatorów Kalwarii"

Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej i Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zapraszają na otwarcie wystawy "Szlakiem Fundatorów Kalwarii", które odbędzie się 15 grudnia 2013 r. o godz. 12:00 na kalwaryjskim rynku.

 

czytaj dalej »

XV Pielgrzymka Konna i Zaprzęgów Konnych do Kalwarii Zebrzydowskiej

W minioną niedzielę – 25 sierpnia miała miejsce XV Pielgrzymka Konna i Zaprzęgów Konnych do Kalwarii Zebrzydowskiej. Jej punktem kulminacyjnym była polowa Msza Święta na Kalwaryjskich Dróżkach, która przy wspaniałej pogodzie i w malowniczej scenerii kalwaryjskich kaplic, zgromadziła liczenie przybyłych uczestników pielgrzymki, turystów oraz mieszańców naszej gminy.

czytaj dalej »

Strona 2 z 6