Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

Odkryć na nowo "Przedwiośnie"

W sobotę, 8 września 2018 roku odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania. W roku 100-lecia odzyskania niepodległości na lekturę wybrano powieść Stefana Żeromskiego - „Przedwiośnie”.

czytaj dalej »

Kalwaryjska modlitwa za Ojczyznę

Główne uroczystości w sanktuarium z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się w piątek 7 września. Wieczornej Eucharystii w intencji Ojczyzny przewodniczył abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. W bazylice modlili się kapłani dekanatu kalwaryjskiego i pobliskich parafii, władze powiatu wadowickiego, Kalwarii Zebrzydowskiej, członkowie stowarzyszeń i organizacji, uczniowie i dyrektorzy szkół, osoby zakonne oraz mieszkańcy Kalwarii i okolic.

czytaj dalej »

Wizytacja szkół

W dniu 31 sierpnia 2018 r. Burmistrz Miasta wraz z Przewodniczącą Komisji Spraw Bytowych, Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji  radną Ewą Pacut zwizytował szkoły na terenie miasta i gminy pod katem przygotowania do nowego roku szkolnego 2018/2019.

czytaj dalej »

Narodowe Czytanie 2018 w kalwaryjskiej bibliotece

Biblioteka Publiczna im. Stanisława Wyspiańskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na Narodowe Czytanie w sobotę 8 września o godz. 9.30. W trwającym roku 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę lekturą Narodowego Czytania jest „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Akcja, poza promocją czytelnictwa, jest formą uczczenia jubileuszu.

czytaj dalej »

Dla miłośników kolei i nie tylko

W tym roku mija 130 lat od uruchomienia linii kolejowej nr 117: Kalwaria Zebrzydowska - Lanckorona - Bielsko-Biała. Z tej okazji Biblioteka Publiczna im. Stanisława Wyspiańskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza 12 września o godz. 16.00 na prelekcję profesora Andrzeja Nowakowskiego, pasjonata kolejnictwa.

czytaj dalej »

Poszukiwany właściciel psa

Poszukiwany jest właściciel psa widocznego na zdjęciach. Pies aktualnie przebywa w Brodach. Prosimy o kontakt pod numerami telefonów 33 8766 003 lub 509 194 779

czytaj dalej »

Kalwaria Zebrzydowska dywersyfikuje dostawy wody

Trwają prace związane z rozbudową sieci wodociągowej w miejscowości Podolany. Inwestycja ma na celu zabezpieczenie dodatkowego źródła zaopatrzenia w wodę dla Gminy Kalwaria Zebrzydowska. Realizowany wodociąg połączy sieć wodociągową w miejscowości Wola Radziszowska z siecią eksploatowaną przez MZWiK Sp. z o.o. w Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Bezpłatne badania stawów biodrowych noworodków

SPZOZ Kalwaria Zebrzydowska, Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej zapraszają  w dniach od  1 września 2018 r. do 31 grudnia 2018 r. zapraszają na bezpłatne badania stawów biodrowych noworodków. Badaniami objęte zostaną noworodki z terenu Miasta i Gminy Kalwaria Zebrzydowska od 1 do 3 tygodnia życia. Badania te będą wykonywane przez lekarza ortopedę w Przychodni Zdrowia w Kalwarii Zebrzydowskiej w czwartki w godzinach 14.00 - 15.30. Rejestracja telefoniczna pod nr 33 8766- 437.

czytaj dalej »

XX MIĘDZYNARODOWA PIELGRZYMKA KONNA

Zapraszamy do udziału w XX Międzynarodowej Pielgrzymce Konnej i Zaprzęgów Konnych do Kalwarii Zebrzydowskiej dla Uczenia Pamięci Żołnierzy Polskich – Bohaterów Września 1939 r. Pielgrzymka odbędzie się w niedzielę 26 sierpnia. Wydarzenie to wpisuje się w Jubileusz 100-lecia Odzyskania przez Polskę  Niepodległości.

czytaj dalej »

Jubileuszowa Pielgrzymka Motocyklistów do Kalwarii Zebrzydowskiej

Grupa „Zawsze Wolni” z Kalwarii Zebrzydowskiej już po raz dziesiąty  zaprasza na Pielgrzymkę Motocyklistów do Sanktuarium Kalwaryjskiego Śladami Jana Pawła II. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 25 sierpnia 2018 r.

czytaj dalej »

Barokowe Kalwarie w TPKZ

W Towarzystwie Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej została zaprezentowana wystawa fotografii Macieja Malca pt.: „Barokowe Kalwarie”. Zaprezentowane zostały cztery polskie kalwarie: Zebrzydowska, Wejherowska, Pacławska oraz na Górze św. Anny. Zdjęcia ukazujące poszczególne kaplice tych polskich Jerozolim powstały z zamiłowania autora do tych miejsc oraz jako część jego pracy magisterskiej.

czytaj dalej »

Konferencja Oddychajmy świeżym powietrzem

Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na konferencje Oddychajmy świeżym powietrzem - poświęconą tematyce przeciwdziałania niskiej emisji. Spotkanie odbędzie się 23 sierpnia o godz. 14:30 w Pawilonie Sportowo-Turystycznym "Kalwarianka. W spotkaniu udział wezmą przedstawiciele Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, a także ekodoradcy.

czytaj dalej »

XIII Ogólnopolska Pielgrzymka Rzemiosła i Przedsiębiorczości

Kustosz Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego wspólnie ze Starszym Cechu Rzemiosł Różnych w Kalwarii Zebrzydowskiej, Zarządem Spółdzielni Rzemieślniczej "Kalwarianka" oraz Prezesami Izb Rzemieślniczych: Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie, Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu, Beskidzkiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości, Izby Rzemieślniczej  w Tarnowie pod patronatem Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej zapraszają do udziału w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rzemiosła i Przedsiębiorczości do Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej w dniu 8 września 2018r. (sobota).  

czytaj dalej »

Dziecięcy Uniwersytet Ludowy

Centrum Kultury zaprasza dzieci w  wieku 6-13 lat do uczestnictwa w warsztatach rzemiosła w formie Uniwersytetu Ludowego. Zajęcia ruszają 10 września i potrwają do połowy listopada br. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

czytaj dalej »

Program Odpustu Wniebowzięcia NMP w Kalwarii Zebrzydowskiej 12 - 19 VIII 2018 r.

Program Odpustu Wniebowzięcia NMP w Kalwarii Zebrzydowskiej 12 - 19 VIII 2018 r.

czytaj dalej »

Strona 3 z 111