Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

Romeo i Julia - pół żartem pół serio

Koło Teatralne przy Zespole Szkół nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na spektakl "Romeo i Julia - pół żartem pół serio", który odbędzie się 27 lutego 2014 r. o godz. 16:00 na sali widowiskowej CKSiT. Wstęp wolny!

czytaj dalej »

Podsumowanie zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży w Gminie Kalwaria Zebrzydowska

Dla 320 uczestników zimowych półkolonii, zorganizowanych w okresie ferii 2014 roku w szkołach samorządowych oraz świetlicach środowiskowych w Gminie Kalwaria Zebrzydowska, był to radosny czas zabawy, ciekawych nowych przeżyć i doświadczeń.

czytaj dalej »

Wyjazd do Teatru Ludowego

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na wyjazd do Teatru Ludowego na spektakl „Jakobi i Liedental”.

czytaj dalej »

Godzina z Janem Pawłem II

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na spotkanie dotyczące osobistych notatek Jana Pawła II.

czytaj dalej »

Radosne ferie w świetlicach środowiskowych

W pierwszym tygodniu ferii wychowawcy ze świetlic środowiskowych w naszej gminie przygotowali dla swoich wychowanków wiele atrakcji.

czytaj dalej »

Zabawy dla dzieci

Ferie w pełni, czyli czas białego szaleństwa, jednak pogoda tej zimy jest wyjątkowo kapryśna i nie pozwala na rzucanie się śnieżkami, czy ulepienie bałwana… ale to nic straconego, ponieważ 13 lutego czeka nie lada gratka dla wszystkich najmłodszych, którzy się nudzą  i pragną  spędzić czas na szalonej zabawie.

czytaj dalej »

Wspólny koncert Orkiestry Dętej z Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Chóru „Soli Deo” z kościoła parafialnego pw. św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej

„Kolędą” nazywamy pieśń lub wiersz o Bożym Narodzeniu. W podobnym znaczeniu stosujemy wyraz „Pastorałka”, który oznacza kolędę opisującą przybycie pasterzy do żłóbka, wręczenie darów, muzykowanie i zabawy, mające rozweselić Dzieciątko.

czytaj dalej »

"Kalwaria na pocztówce"

Biblioteka Publiczna im. Stanisława Wyspiańskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na spotkanie w dniu 19 lutego 2014 r. o godz. 16:00.

czytaj dalej »

II Puchar Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej w Szpadzie

W dniach 15 – 16 lutego 2014r. w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się ogólnopolski Turniej Szermierczy „II Puchar Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej” w szpadzie sportowej. Zawody dla chłopców i dziewcząt mających od 9 do 15 lat będą rozgrywane będą w hali sportowej Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych (Liceum Ogólnokształcącego) w Kalwarii Zebrzydowskiej przy ul. Mickiewicza 9.

czytaj dalej »

Każdy inny, wszyscy równi

Klasa I Gimnazjum ZS nr 8 w Stanisławiu Dolnym zrealizowała projekt edukacyjny pt. „Wobec ludzkiej niepełnosprawności”. Celem tego projektu było uwrażliwienie uczniów na problemy ludzi niepełnosprawnych.

czytaj dalej »

Wieczór poezji w TPKZ

30 stycznia 2014 roku w Towarzystwie Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się wieczór autorski prezentujący wiersze Marka Studnickiego.

czytaj dalej »

Nietypowa lekcja języka polskiego

Lekcje języka polskiego potrafią zamienić się w prawdziwe przedstawienie. Przekonali się o tym uczniowie klasy V ZS nr 8 w Stanisławiu Dolnym, którzy w czasie realizacji wybranych fragmentów mitologii wcieli się w role postaci mitologicznych.

czytaj dalej »

Dzień Babci i Dziadka i zabawa choinkowa w Zarzycach Wielkich

1 lutego w Zarzycach Wielkich odbyła się wielka impreza z okazji Dnia Babci i Dziadka. Ze względu na jej środowiskowy charakter po raz pierwszy odbyła się w Remizie OSP.

czytaj dalej »

Kubusiowi Przyjaciele Natury

Prawie 38 500 przedszkolaków z 530 przedszkoli w województwie małopolskim uczy się jak dbać o naturę w ramach programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

czytaj dalej »

Dzień Babci i Dizadka w Stanisławiu Dolnym

21 stycznia 2014 roku w Zespole Szkół nr 8 w Stanisławiu Dolnym obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Przybyło około 150 osób.

czytaj dalej »

Strona 131 z 139