Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

Turniej 4 żywiołów w piłce nożnej

W dniu 10 listopada 2013r. LGD Gościniec 4 Żywiołów we współpracy z Parafialnym Klubem Sportowym „Św. Józef” z Kalwarii Zebrzydowskiej zorganizował turniej sportowy w piłce nożnej dla dzieci ze Szkół Podstawowych o tytuł najbardziej żywiołowej drużyny LGD Gościńca 4 Żywiołów.

czytaj dalej »

UKS Sokolik na Mistrzostwach Świata IFSS Dryland we Włoszech

Reprezentanci UKS „Sokolik” z Przytkowic kolejny raz udowodnili, że należą do czołówki nie tylko w Polsce. W dniach 7-10 XI 2013r. we włoskiej w miejscowości Falze di Piave odbyły się Mistrzostwa Świata Psich Zaprzęgów w warunkach bezśnieżnych.

czytaj dalej »

Moje kresy. Tajemnica Zbyszka Cybulskiego

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki zaprasza na spotkanie z prof. Stanisławem Nicieją zatytułowane „Moje kresy. Tajemnica Zbyszka Cybulskiego”, które odbędzie się 19 listopada 2013 r. o godz. 16:30 w „Starym Kinie”, ul. Mickiewicza 4.

czytaj dalej »

Biblioteka im. Stanisława Wyspiańskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej w Programie Rozwoju Bibliotek

Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Billa i Melindy Gatesów oraz Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności. Bierze w nim udział 3327 bibliotek, jego budżet wynosi ponad 33 mln dolarów.

czytaj dalej »

Po zamknięciu sezonu letniego - podsumowanie działalności

W ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 na terenie Małopolski tworzone są PIT (Punkty Informacji Turystycznej). Beneficjentem projektu jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

czytaj dalej »

Goście z IPA Irlandia w Kalwarii Zebrzydowskiej

W dniu 28 października 2013 z oficjalną wizytą do Kalwarii Zebrzydowskiej przybyła delegacja IPA IRLANDIA: Prezydent Sekcji Irlandii Denis Dunne i osoby towarzyszące.

czytaj dalej »

Spotkanie Klubu Lokalnych Przedsiębiorców

Uczestnicy spotkania, które odbyło się 29 listopada br. wysłuchali informacji o realizacji zadań związanych z tzw. "ustawą śmieciową". Kolejnym tematem było podsumowanie tegorocznej działalności Punktu Informacji Turystycznej w Kalwarii Zebrzydowskiej,

czytaj dalej »

Delegacja IPA Kalwaria Zebrzydowska z wizytą na Krymie

Z inicjatywy kolegi Stanisława Macięgi - członka Zarządu IPA Kalwaria Zebrzydowska - w dniach 21-26 października 2013 roku został zorganizowany wyjazd na Krym.

czytaj dalej »

Święto Niepodległości

Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na uroczyste obchody 95. rocznicy odzyskania przez niepodległości przez Polskę.

czytaj dalej »

Ślubowanie pierwszoklasistów w Barwałdzie Górnym

Budynek Zespołu Szkół nr 5 im Karola Wojtyły w Barwałdzie Górnym ma nową elewację, która znacząco podnosi estetykę szkoły i tworzy lepsze warunki edukacji, a także obniża koszty ogrzewania placówki.

czytaj dalej »

Andrzejki dla najmłodszych

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki zaprasza najmłodszych na zabawę andrzejkową. „Andrzejki” odbędą się 22 listopada br. (piątek) w pawilonie sportowo-turystycznym przy ul. Mickiewicza 16 w Kalwarii Zebrzydowskiej. Rozpoczynamy o godz. 17:00.

czytaj dalej »

Posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

W dniu 05.11.2013 r. odbyło się posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego poświęcone problematyce funkcjonowania gminy w ekstremalnych warunkach zimowych.

czytaj dalej »

Spotkanie autorskie

Biblioteka Publiczna im. Stanisława Wyspiańskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na spotkanie autorskie z pisarzem i repatriantem, Anatolem Diaczyńskim, które odbędzie się 13 listopada (środa) o godz. 16.00.  

czytaj dalej »

Odblaskowa szkoła

We wrześniu ruszyła akcja „Odblaskowa szkoła”. W tym prestiżowym konkursie organizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie z każdym rokiem bierze udział coraz więcej szkół, w tym roku wzięła w nim również udział szkoła w Brodach.

czytaj dalej »

Dzień Patrona w Leńczach

31 października br. uczniowie Zespołu Szkół Nr 6 im. Bohaterów Westerplatte w Leńczach wzięli udział w uroczystej akademii z okazji obchodów Dnia Patrona.

czytaj dalej »

Strona 130 z 133