Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

Andrzejki dla dzieci

Zabawa andrzejkowa „Przez Baśniową Krainę” zorganizowana dla dzieci z terenu gminy przez CKSiT (w Pawilonie Sportowo Turystycznym w Kalwarii Zebrzydowskiej) w piątkowe popołudnie 22 listopada br, zgromadziła ok. 100-osobową grupę dzieci wraz z ich rodzicami.

czytaj dalej »

Odblaski dla uczniów w Zespole Szkół Nr 4 w Zebrzydowicach

Przedstawiciele Stowarzyszenie Consilio Bożena Jakubowska i Sebastian Wątroba znany z roli komisarza w serialu W-11 emitowanym przez telewizję TVN, osobowość telewizyjna a wcześniej funkcjonariusz Policji oraz asp. sztabowy z Komendy Powiatowej Ruchu Drogowego w Wadowicach Paweł Migdałek w dniu 19 listopada przeprowadzili w ZS Nr 4 w Zebrzydowicach lekcję dla klasy pierwszej i drugiej szkoły podstawowej, której tematem była „Moja bezpieczna droga do szkoły”.

czytaj dalej »

Andrzejki z CKSiT

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na zabawę andrzejkową, która odbędzie się 30 listopada 2013 r. w Pawilonie Sportowo-Turystycznym przy ul. Mickiewicza 16.

czytaj dalej »

Kongres Sekcji Polskiej IPA w Zamościu

W dniach 25–27.10.2013r. w Zamościu w Hotelu „Artis” odbył się IX Kongres Delegatów Sekcji Polskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji (IPA).

czytaj dalej »

Udane starty szermierzy z Kalwarii

Od dawna wiadomo, że pot wylany na treningach przynosi efekty w czasie zawodów. Wie to również dobrze trener „Klubu Szermierzy Grass-Hopper Kalwaria” Eugeniusz Olesiak.

czytaj dalej »

Słodkie popołudnie z Ewą Wachowicz

W środowe popołudnie zawitała do Kalwarii Zebrzydowskiej Pani Ewa Wachowicz - III Wicemiss Świata 1993 roku, jurorka programu „Top Chef” oraz producentka programów: "Przez żołądek do serca" i "Ewa gotuje".

czytaj dalej »

Wizyta gimnazjalistów

Gabinet Burmistrza jest coraz częściej miejscem edukacji w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie i sprawowaniu władzy lokalnej. 22 listopada br. z pracą Urzędu Miasta zapoznali się gimnazjaliści klasy III ZS nr 3 w Przytkowicach.

czytaj dalej »

Mistrzostwa Polski na medal!

Największa i najbardziej oczekiwana przez maszerów impreza psich zaprzęgów jaką były Mistrzostwa Polski już za nami.W miniony weekend 16 i 17 listopada 2013 r. na Mistrzostwach Polski w Mysłowicach – Kamionce nasz skromny juniorski UKS Sokolik Przytkowice znowu dał znać o sobie.

czytaj dalej »

Jubileusz 50-lecia Kalwarianki

W minioną sobotę, 16 listopada odbyła się uroczystość Jubileuszu 50-lecia Spółdzielni Rzemieślniczej Wielobranżowej Kalwarianka. Obchody rozpoczęto uroczystą Mszą Świętą,

czytaj dalej »

O losach Polaków w Kazachstanie opowiada Anatol Diaczyński

W środę, 13 listopada, w Bibliotece Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyło się spotkanie autorskie z Anatolem Diaczyńskim - pisarzem, repatriantem z Kazachstanu.

czytaj dalej »

I Halowe Mistrzostwa A.L.T. z Kalwaria ART

Dwie rakiety, piłeczka, partner i boisko – tak niewiele potrzeba, ażeby w naszych żyłach pojawiło się stado rozbrykanych endorfin! Prawda, prawda, jesienna pogoda nie sprzyja uprawianiu sportów, jednak postanowiliśmy Wam to umożliwić. Już 23 i 24 listopada w hali sportowej Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się amatorski halowy turniej tenisa ziemnego, będący częścią cyklu rozgrywek Amatorskiej Ligi Tenisa w Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Klub z kawą... nad książką

Biblioteka Publiczna im. Stanisława Wyspiańskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na spotkanie KLUBU z KAWĄ …nad KSIĄŻKĄ w dniu 28 listopada 2013 r. o godz. 16.00.

czytaj dalej »

"Andrzejki z ortografią"

Zespół Szkół Nr 3 w Przytkowicach wraz z Urzędem Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej i Centrum Kultury, Sportu i Turystyki zaprasza na DRUGI GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY „Andrzejki z ortografią”, który odbędzie się 29. 11. 2013 r. (piątek) o godz. 10.00 w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Słodkie popołudnie z Ewą Wachowicz

Burmistrz Miasta oraz Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zapraszają na spotkanie z Ewą Wachowicz, które odbędzie się 20 listopada 2013 r. o godzinie 17:00 w Pawilonie Sportowo-Turystycznym przy ul. Mickiewicza 16. Wstęp wolny.

czytaj dalej »

Kalwaryjski wieczór z pieśnią patriotyczną

„Pieśń jest stara jak świat, ale wiecznie jest młoda, ponieważ w niej się kryje sekret młodości. Łagodzi ona obyczaje, jest lekarstwem na smutek. Spotkaniem człowieka z drugim człowiekiem, skarbem, którego nie można odebrać. Ona jest czystym głosem serca, daje radość, skrzydła i moc. Śpiewając ją razem z innymi, pozwalasz jej działać”. Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Gminie Kalwaria Zebrzydowska rozpoczął koncert „Polskie Pieśni Patriotyczne” w wykonaniu Marcina Wolaka.  

czytaj dalej »

Strona 129 z 133