Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków

Serdecznie zapraszamy na premierę przedstawienia pt. "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków", która odbędzie się 29 maja 2014r.(czwartek) o godz. 17.00. Dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów szkół podstawowych zapraszamy na przedstawienia w dniach 30.05 (piatek) i 3.06 (wtorek) na godz. 9.00 i 11.00.

czytaj dalej »

"Gotowanie łączy pokolenia" - warsztaty kulinarne w Leńczach

Karolina i Emilka Kowalskie z Leńcz, redaktorki gazetki „Świat dookoła nas”, są inicjatorkami warsztatów kulinarnych dla dzieci. Uczestnicy, pod okiem Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Leńczach, dowiedzą się się jak zorganizować kinder-party, przyrządzić oryginalne kanapki, upiec ciasteczka, udekorować stół.

czytaj dalej »

Ewa Brózda laureatką Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego

Ewa Brózda, uczennica Zespołu Szkół nr 4 w Zebrzydowicach, została laureatką Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego w roku szkolnym 2013/2014.

czytaj dalej »

Startuje Szkółka Tenisa Ziemnego

Oferta skierowana jest do dzieci i młodzieży uczącej się (chłopców i dziewcząt) w wieku od 6-14 lat oraz 15-21 lat. Szkółka składa się z cyklu szkoleniowego obejmującego naukę podstaw techniki gry w tenisa ziemnego zgodnie z zasadami międzynarodowego programu szkoleniowego Tenis 10 (ten).

czytaj dalej »

Zabawy z Kalwaria ART

Słoneczna pogoda, mnóstwo kolorów, chusta, pomalowane buźki, konkursy, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych - tak planujemy niedzielne popołudnie, 18 maja, w godz. 15.00-17.00 przed MKS Kalwarianka. Pamiętacie malowanie dłońmi? I grę w „chińczyka”?

czytaj dalej »

"Koło Wiejskich Tradycji"

Zagroda Edukacyjna "Koło Wiejskich Tradycji" zaprasza spragnionych pięknych widoków, przestrzeni i czystego powietrza oraz wszystkich, którzy tęsknią za prawdziwą wsią, a także tych, którzy chcą ją poznać.

czytaj dalej »

Bądź bezpieczny na drodze

International Police Association, Region Kalwaria Zebrzydowska NSZZP w Wadowicach oraz Firma Opax rozpoczęły drugą edycję akcji "Pomyśl zanim wyruszysz".

czytaj dalej »

Wyjazd do teatru z CKSiT

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na wyjazd do Teatru Ludowego na spektakl „Pół żartem, pół sercem”.

czytaj dalej »

Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja

Święto 3 Maja w Kalwarii Zebrzydowskiej zgromadziło wielu mieszkańców oraz przedstawicieli lokalnych społeczności: samorządu, instytucji gminnych, Policji, strażaków, młodzieży szkolnej, stowarzyszeń kulturalnych i sportowych, lokalnego rzemiosła, orkiestr i innych.

czytaj dalej »

XVII Dni Papieskie

Zapraszamy na XVII Dni Papieskie w Kalwarii Zebrzydowskiej pod honorowym patronatem ks. kard. Stanisława Dziwisza, które odbędą się w dniach 18-31 maja 2014 r.

czytaj dalej »

Biała Niedziela

Stowarzyszenie Bene Factum, SPZOZ w Kalwarii Zebrzydowskiej i Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej zapraszają do Wiejskiego Ośrodka Zdrowia w Leńczach w dniu 11 maja 2014 r. w godzinach 10:00-16:00 na bezpłatne badania i konsultacje lekarzy specjalistów.

czytaj dalej »

Kalwaryjskie uroczystości z okazji kanonizacji Jana Pawła II

W niedzielę, 27 kwietnia 2014 roku, mieszkańcy Kalwarii Zebrzydowskiej oraz licznie przybyli pielgrzymi mieli wyjątkową możliwość uczestniczenia, za pośrednictwem telebimu, w uroczystościach kanonizacyjnych dwóch wielkich Papieży - Jana XXIII i Jana Pawła II.

czytaj dalej »

Gminne ćwiczenia OSP

"Gaszenie pożaru i wypadki w komunikacji drogowej”, ewakuacja oraz udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy" - takie tematy zostały przygotowane na gminne ćwiczenia taktyczno-bojowe jednostek OSP, które odbyły się w poniedziałek 28 kwietnia 2014 r. w Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Targi Pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Wadowicach zaprasza wszystkich pracodawców poszukujących pracowników do swojej firmy oraz innych zainteresowanych do udziału w Targach Pracy, które odbędą się w dniu 16 maja 2014 r. (piątek) w godz. od 10:00 do 14:00 w Hali Sportowej przy Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Andrychowie, ul. Daszyńskiego 14. Więcej informacji na stronie www.up.wadowice.pl

czytaj dalej »

"Anielskie Przysmaki"

Lokalna Grupa Działania "Gościniec 4 żywiołów" zaprasza na targi organizowane w ramach realizacji projektu "Produkt Lokalny Małopolska". Targi poświęcone są szeroko pojętej zdrowej, ekologicznej żywności oraz potrawom regionalnym częstokroć tworzonych na podstawie starodawnych, tradycyjnych receptur.

czytaj dalej »

Strona 128 z 139