Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

Szkoła w Barwałdzie Górnym została poddana ewaluacji

Rok 2013 dla szkoły w Barwałdzie Górnym był czasem wielu pozytywnych zmian. Przede wszystkim poddano termoizolacji budynek, pojawił się też nowy parking. Remonty te nie tylko znacznie zmieniły estetykę wokół obiektu, ale także zwiększyły bezpieczeństwo użytkowników.

czytaj dalej »

22. finał WOŚP

Do późnych godzin wieczornych pracował w Centrum Kultury Sportu i Turystyki sztab wolontariuszy nad podliczeniem wszystkich zebranych pieniędzy w ramach 22 finału WOŚP.

czytaj dalej »

Wieczór Kolęd w Barwałdzie Średnim

W niedzielę 12 stycznia 2014 r. świetlica szkolno-wiejska w Barwałdzie Średnim zapełniła się po brzegi mieszkańcami sołectwa, pracownikami szkoły i zaproszonymi gośćmi, którzy, jak co roku, zgromadzili się licznie na wspólnym kolędowaniu.

czytaj dalej »

Pierwszy Turniej Tenisa Stołowego

W świetlicy przy Zespole Szkół nr 7 w Barwałdzie Średnim, odbył się w sobotę 11 stycznia 2014 r., pierwszy Turniej Tenisa Stołowego pod Patronatem Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej. W zawodach udział wzięli uczniowie, których od dwóch lat trenuje Pan Marcin Bodnar, oraz młodzi gimnazjaliści.

czytaj dalej »

Druga edycja akcji "Świeć Przykładem"

IPA Kalwaria Zebrzydowska wspólnie z Komisariatem Policji oraz Firmą OPAX od dnia 1 października 2013 r. rozpoczęła drugą edycję akcji „Świeć Przykładem” w szkołach podstawowych na terenie Gminy Kalwaria Zebrzydowska. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa dzieci na drogach.

czytaj dalej »

Wieczór Bożonarodzeniowy i wspólne kolędowanie mieszkańców

Uczniowie klasy III Zespołu Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej przygotowali wspaniały program musicalowo-jasełkowy pt.: „Wieczór Bożonarodzeniowy", w którym przypomnieli wydarzenia Narodzenia Pańskiego.

czytaj dalej »

Opłatek w OSP Brody

OSP w Brodach zaprasza na tradycyjny opłatek strażacki, który odbędzie się 25 stycznia 2014 r.  

czytaj dalej »

22. finał WOŚP

W najbliższą niedzielę, tj. 12 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 22.  Tegoroczny  Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się pod hasłem: Na ratunek! Na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

czytaj dalej »

Kolędowanie z CKSiT

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na wspólne kolędowanie w najbliższą niedzielę, 12 stycznia 2014 r. o godz. 16:00.

czytaj dalej »

Opłatek u pszczelarzy

Przedstawiciele Kół Pszczelarzy z Małopolski w sposób bardzo uroczysty powitali nowy 2014 rok w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Bardzo użyteczny prezent dla OSP w Kalwarii Zebrzydowskiej

Nowy 2014 rok bardzo dobrze rozpoczął się dla jednostki OSP w Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Finał Projektu edukacyjnego "Małe Ojczyzny"

18 grudnia 2013 roku w Sali Papieskiej Domu Pielgrzyma przy Sanktuarium Kalwaryjskim odbył się Finał Projektu „Małe Ojczyzny” adresowanego do uczniów szkół gminy Kalwaria.

czytaj dalej »

Wigilijne spotkanie dla osób samotnych

Tradycją Bożego Narodzenia są corocznie organizowane „Wigilijne Spotkania dla Samotnych”. Po południu 19 grudnia w Zespole Szkół Nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej na wigilijne spotkanie przybyło kilkadziesiąt mieszkańców naszej Gminy.

czytaj dalej »

Świąteczne spotkanie z poetą w świetlicy środowiskowej w Leńczach

W dniu 17 grudnia br. w świetlicy środowiskowej w Leńczach, w świątecznym klimacie, odbyło się spotkanie autorskie z poetą Jarosławem Szczęsnym – Bińkowskim, a tematem były „Kalwaryjskie Anioły”.

czytaj dalej »

Kalwaryjskie Bombek Malowanie

19 grudnia br., po raz trzeci już w „Starym Kinie” odbyło się Kalwaryjskie Bombek Malowanie. Przy wielkim stole zebrali się starsi i młodsi, dorośli i dzieci by wspólnie, przy dźwiękach kolęd dekorować świąteczne bombki.

czytaj dalej »

Strona 127 z 133