Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

"Skąpiec" już po premierze

Wydarzeniem artystycznym stycznia 2014 roku – w Gminie Kalwaria Zebrzydowska jest wystawienie „Skąpca” Moliera na scenie CKSiT.

czytaj dalej »

Nowonarodzonemu kolędujmy!

25 stycznia Bazylika Matki Bożej Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej otwiera swe wrota dla wszystkich chętnych do wspólnego adorowania Jezusa Nowonarodzonego. „Narodzonemu kolędujmy!” to wspólna inicjatywa chóru parafialnego „Soli Deo”, Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej oraz wspólnoty „Daj się złowić”, a także zespołu „Coś Dobrego”.

czytaj dalej »

"Skąpiec"

Zespół Teatralny działający w Gimnazjum nr 3 w Przytkowicach zaprasza do sali widowiskowej CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej na przedstawienie pt."Skąpiec". Spektakle odbędą się 24 i 28 stycznia. Rezerwacji można dokonać w sekretariacie ZS nr 3 w Przytkowicach lub telefonicznie pod numerem 33 876 84 91.

czytaj dalej »

Dramat Moliera w CKSiT

Zespół Teatralny działający w Gimnazjum nr 3 w Przytkowicach zaprasza do sali widowiskowej CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej na przedstawienie pt."Skąpiec". Premiera odbędzie się 23 stycznia, kolejne przedstawienia - 24 i 28 stycznia.

czytaj dalej »

Opłatek w Klubie Abstynentów

W dniu 18 stycznia br. tradycyjnie w siedzibie Klubu Abstynentów w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyło się spotkanie opłatkowe członków Klubu Abstynentów, w którym uczestniczył Burmistrz Miasta Zbigniew Stradomski.

czytaj dalej »

O Złoty But

W dniach 1-2 lutego 2014 r. po raz siedemnasty w Przytkowicach organizowane będą Międzynarodowe Wyścigi Psów Zaprzęgowych „O ZŁOTY BUT”. Zapraszamy.

czytaj dalej »

Ferie zimowe 2014 w Gminie Kalwaria Zebrzydowska

Ferie zimowe w Małopolsce rozpoczynają się już 3 lutego. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą aktywnego wypoczynku, którą na ten okres przygotował Urząd Miasta, Centrum Kultury, Sportu i Turystyki oraz Biblioteka Publiczna w Kalwarii Zebrzydowskiej.  

czytaj dalej »

Koncert Kolęd

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki zaprasza na Koncert kolęd, który odbędzie się 26 stycznia br. o godz. 16:00 w Sali Widowiskowej CKSiT. W trakcie koncertu będzie można usłyszeć najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w wykonaniu zespołu Avengers oraz laureatów Konkursu Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się w Centrum Kultury 17 stycznia br.

czytaj dalej »

Spotkanie opłatkowe w Barwałdzie Górnym

W minioną niedzielę, po mszy świętej w parafii Miłosierdzia Bożego w Barwałdzie Górnym, w miejscowej szkole odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe dla seniorów, róż różańcowych i osób samotnych. Jego głównym organizatorem był Parafialny Zespół Charytatywny.

czytaj dalej »

Szkoła w Barwałdzie Górnym została poddana ewaluacji

Rok 2013 dla szkoły w Barwałdzie Górnym był czasem wielu pozytywnych zmian. Przede wszystkim poddano termoizolacji budynek, pojawił się też nowy parking. Remonty te nie tylko znacznie zmieniły estetykę wokół obiektu, ale także zwiększyły bezpieczeństwo użytkowników.

czytaj dalej »

22. finał WOŚP

Do późnych godzin wieczornych pracował w Centrum Kultury Sportu i Turystyki sztab wolontariuszy nad podliczeniem wszystkich zebranych pieniędzy w ramach 22 finału WOŚP.

czytaj dalej »

Wieczór Kolęd w Barwałdzie Średnim

W niedzielę 12 stycznia 2014 r. świetlica szkolno-wiejska w Barwałdzie Średnim zapełniła się po brzegi mieszkańcami sołectwa, pracownikami szkoły i zaproszonymi gośćmi, którzy, jak co roku, zgromadzili się licznie na wspólnym kolędowaniu.

czytaj dalej »

Pierwszy Turniej Tenisa Stołowego

W świetlicy przy Zespole Szkół nr 7 w Barwałdzie Średnim, odbył się w sobotę 11 stycznia 2014 r., pierwszy Turniej Tenisa Stołowego pod Patronatem Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej. W zawodach udział wzięli uczniowie, których od dwóch lat trenuje Pan Marcin Bodnar, oraz młodzi gimnazjaliści.

czytaj dalej »

Druga edycja akcji "Świeć Przykładem"

IPA Kalwaria Zebrzydowska wspólnie z Komisariatem Policji oraz Firmą OPAX od dnia 1 października 2013 r. rozpoczęła drugą edycję akcji „Świeć Przykładem” w szkołach podstawowych na terenie Gminy Kalwaria Zebrzydowska. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa dzieci na drogach.

czytaj dalej »

Wieczór Bożonarodzeniowy i wspólne kolędowanie mieszkańców

Uczniowie klasy III Zespołu Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej przygotowali wspaniały program musicalowo-jasełkowy pt.: „Wieczór Bożonarodzeniowy", w którym przypomnieli wydarzenia Narodzenia Pańskiego.

czytaj dalej »

Strona 126 z 133