Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

Świąteczne życzenia

W okresie przedświątecznym Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty przyjął wiele serdecznych życzeń od przedstawicieli agend, młodzieży, harcerzy oraz mieszkańców.

czytaj dalej »

II Koncert Kolęd i Pastorałek

Już po raz drugi w Kalwarii Zebrzydowskiej, w  Sali Widowiskowej CKSiT odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez Dyrektora Szkoły Muzycznej.

czytaj dalej »

Wigilia dla samotnych

18 grudnia br. w Pawilonie Sportowo-Turystycznym "Kalwarianka" w Kalwarii Zebrzydowskiej zorganizowano spotkanie wigilijne dla osób samotnych z terenu naszej Gminy.

czytaj dalej »

Wigilia w SPZOZ

W dniu 18 grudnia Burmistrz Miasta wziął udział w Wigilijnym Spotkaniu SPZOZ. Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzył pracownikom i ich rodzinom błogosławionych Świąt, spokojnych chwil spędzonych w rodzinnym gronie.

czytaj dalej »

Szlachetna paczka

W dniach 13-14 grudnia 2014 r. odbył się Finał Szlachetnej Paczki pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej - Augustyna Ormantego. Darczyńcy przygotowali obfite paczki świąteczne, a w nich: żywność, ubrania, sprzęt AGD, RTV, zabawki, środki czystości i wiele innych upominków. Pomoc trafiła do 43 potrzebujących rodzin z gmin: Kalwaria Zebrzydowska, Stryszów i Lanckorona.

czytaj dalej »

IPA Kalwaria Zebrzydowska gościnnie w Manchesterze

W dniu 26.11.2014 roku z lotniska Balice w Krakowie wyruszyła do Manchesteru delegacja IPA Kalwaria Zebrzydowska w składzie Artur Studnicki, Andrzej Mruczek, Sławomir Urbanowski, Tomasz Szabłowski, Bartosz Szabłowski, Krzysztof Zajda, Jerzy Stawowy i Stanisław Pająk.

czytaj dalej »

Wigilia grupy wsparcia

W dniu 12 grudnia 2014 r. w budynku Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej miało miejsce spotkanie wigilijne zorganizowane dla uczestników korzystających z zajęć terapeutycznych w „Grupie Wsparcia”.

czytaj dalej »

Wigilia parafialna

Już w najbliższą niedzielę, 14 grudnia, na placu przed kościołem pw. Św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej będzie miało miejsce spotkanie, które da namiastkę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Od godziny 14:00 rozpoczną się obchody Parafialnej Wigilii. Dzięki zaangażowaniu parafian aktywnie włączających się w życie parafii, restauracjom "Pod Kasztanami" i "Dziewiętnastka" oraz Stowarzyszeniu GPS Kalwaria, przy wsparciu udzielonym przez radnych Tadeusza Stelę i Piotra Janusiewicza, będziemy mogli wspólnie poczuć zbliżające się Święta.

czytaj dalej »

Wernisaż wystawy

W dniu 9 grudnia 2014 roku Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty otworzył zorganizowaną przez Centrum Kultury, Sportu i Turystyki wystawę prac malarskich uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej i mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Zebrzydowicach.

czytaj dalej »

Ślubowanie nowo wybranego Burmistrza

8 grudnia na II Sesji Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej ślubowanie złożył nowo wybrany Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty.

czytaj dalej »

Andrzejki z ortografią

Już po raz trzeci odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny „Andrzejki z ortografią.”, organizowany przez Zespół Szkół nr 3 w Przytkowicach, przy współpracy z CKSiT i pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Rodzinne sakralia

"Gościniec 4 żywiołów" zaprasza na wernisaż wystawy pt. „Rodzinne sakralia”, który odbędzie się w ramach festiwalu „Anioł w Miasteczku”, 13 grudnia br. Wystawa ta nawiązuje tematycznie do ubiegłorocznej wystawy pt. „Wymodlone czyli rodzinne obrazy opatrznościowe z naszych strychów” i mogła powstać dzięki zaangażowaniu mieszkańców Lanckorony i okolic.

czytaj dalej »

Zostań Darczyńcą Szlachetnej Paczki

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom, które z niezawinionych przyczyn znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Łączy tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie.

czytaj dalej »

Biblioteki szkolne z Przytkowic, Zarzyc Wielkich i Zebrzydowic partnerem Biblioteki Publicznej im. Stanisława Wyspiańskiego

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2014-2020 Biblioteka Narodowa ogłosiła Program „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych”, adresowany do bibliotek publicznych, które nawiążą współpracę z bibliotekami szkolnymi.

czytaj dalej »

Stulecie Legionów Polskich

Biblioteka Publiczna zaprasza do obejrzenia wystawy „Stulecie Legionów Polskich”, przygotowanej w związku ze Świętem 11 Listopada.

czytaj dalej »

Strona 126 z 148