Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

Spotkanie w sprawie ulicy 3 Maja

13 stycznia 2015 r. odbyło się spotkanie w sprawie zagospodarowania ul. 3 Maja w Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Spotkanie opłatkowe

W dniu 19 stycznia 2015 roku Burmistrz Augustyn Ormanty wziął udział w spotkaniu opłatkowym zorganizowanym przez Parafialny Zespół CARITAS oraz Akcję Katolicką Działającą przy Parafii św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Jasełka w Przytkowicach

17 stycznia br. Burmistrz Augustyn Ormanty obejrzał przedstawienie pt. „Jasełka”, przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Nr 3 w Przytkowicach. Młodzież przedstawiła historię Narodzenia Pańskiego w sposób niezwykle profesjonalny. Licznie zgromadzoną publiczność zachwyciły piękne stroje, sceneria i talent aktorski młodych artystów. Gromkim brawom nie było końca.

czytaj dalej »

Wspólne kolędowanie w Barwałdzie Średnim

W dniu 18 stycznia 2015 roku w Sali Świetlicowej przy ZS nr 7 w Barwałdzie Średnim odbył się Wieczór Kolęd, który organizowany jest w szkole już od wielu lat. Mieszkańcy Barwałdu Średniego i okolic spotkali się, aby jeszcze raz przeżyć najpiękniejszy czas w roku, posłuchać i zaśpiewać wspólnie kolędy, których tematem jest Narodzenie Bożej Dzieciny.

czytaj dalej »

Wybory Książek

W najbliższych latach biblioteki dostaną miliony złotych na zakup książek. Ponieważ statystyki czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży nie są dobre, a badania wskazują, że uczniowie nie przepadają za obowiązkowymi lekturami, redakcja miesięcznika "Biblioteka w Szkole" pod patronatem Minister Edukacji Narodowej postanowiła zorganizować Ogólnopolskie Wybory Książek i dowiedzieć się u źródła, co chcą czytać sami zainteresowani.

czytaj dalej »

Spotkanie opłatkowe Parafialnego Klubu Sportowego „Św. Józef”

W sobotę, 17 stycznia, Burmistrz Augustyn Ormanty wziął udział w spotkaniu opłatkowym Parafialnego Klubu Sportowego „Św. Józef” w Kalwarii Zebrzydowskiej, które poprzedzone było mszą św. w Kościele Parafialnym w Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Koncert "Pod jednym Niebem"

W sobotę 17 stycznia w Bazylice MB Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się wyjątkowy koncert Chóru Soli Deo z parafii pw. św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej, Scholi Dekanalnej oraz zespołu Coś Dobrego.

czytaj dalej »

"Opowieść wigilijna" na deskach kalwaryjskiej sali widowiskowej

Zapraszamy na premierę do CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej 22 stycznia (czwartek) na godz. 17.00. Kolejne spektakle: 26, 27 stycznia (poniedziałek, wtorek), godz. 9.00 i 11.00.

czytaj dalej »

Pod jednym Niebem - misyjny koncert w kalwaryjskiej Bazylice

W najbliższą sobotę, 17 stycznia 2015 r. o godz. 19:30 w Bazylice MB Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się wyjątkowy koncert. Już po raz drugi przy kalwaryjskim żłóbku połączą swe talenty Chór Soli Deo z parafii pw. św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej, Schola Dekanalna oraz zespół Coś Dobrego.

czytaj dalej »

Rozmowy o inwestycjach drogowych

W dniu 5 stycznia 2015 r. odbyło się spotkanie w tutejszym Urzędzie Miasta z udziałem Pani Marty Maj – Dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Na spotkaniu zostały omówione zadania chodnikowe planowane do realizacji w ramach Inicjatyw Samorządowych na rok 2015 w ciągu drogi wojewódzkiej 953 Skawina – Kalwaria Zebrzydowska w miejscowości Zebrzydowice i Przytkowice oraz modernizacja nawierzchni drogi.

czytaj dalej »

Z wizytą u chorych

W dniu 30 grudnia 2014 roku delegacja członków Stowarzyszenia Bene Factum wraz z Burmistrzem Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Augustynem Ormantym złożyli świąteczną wizytę u osób ciężko chorych, niepełnosprawnych oraz osób starszych w ich domach, zamieszkujących na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska.

czytaj dalej »

Bezpłatny dostęp do IBUK Libra dla czytelników Biblioteki Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej

Poszerzając ofertę skierowaną do swoich czytelników, kalwaryjska biblioteka oferuje dostęp do 1839 tytułów w największej wirtualnej czytelni IBUK Libra.

czytaj dalej »

Sylwester 2014

Zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta i gminy Kalwaria Zebrzydowska na powitanie nowego roku na parkingu przy al. Jana Pawła II (górne boisko).

czytaj dalej »

Wigilia w Szkole Podstawowej w Zarzycach Wielkich

Jak co roku, 19 grudnia odbyło się spotkanie na uroczystej Wigilii szkolnej. Zebrani przy wspólnym stole rodzice, uczniowie, zaproszeni goście, grono pedagogiczne i pracownicy szkoły podziwiali i przeżywali, niektórzy ze łzami prawdziwie świątecznej radości w oku, program poetycko-muzyczny,

czytaj dalej »

Rozprzestrzenianie Betlejemskiego Światła Pokoju w Kalwarii Zebrzydowskiej

Już od 21 grudnia trwa przekazywanie na terenie miasta Kalwarii Zebrzydowskiej przez ręce harcerzy z 3 Drużyny Harcerskiej „Badyle” im. Józefa Sowińskiego działającej w Kalwarii Zebrzydowskiej Betlejemskiego Światła Pokoju.

czytaj dalej »

Strona 124 z 147