Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

Uroczystości w OSP w Barwałdzie Górnym

13 lipca 2014 r. w Ochotniczej Straży Pożarnej w Barwałdzie Górnym odbył się uroczysty apel z okazji włączenia samochodu Toyota Land Cruiser do podziału bojowego.

czytaj dalej »

O puchar Burmistrza

Turniej w piłce nożnej klubów sportowych z terenu gminy Kalwaria Zebrzydowska został w tym roku zorganizowany w dniach 12-13 lipca 2014 r. na boisku Ludowego Klubu Sportowego w Leńczach.

czytaj dalej »

Święto Policji 2014

Tegoroczne powiatowe uroczystości z okazji Święta Policji odbędą się 21 lipca w Inwałdzie. Z tej okazji, w imieniu samorządu i własnym, Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej złożył na ręce Komendanta Powiatowego życzenia i podziękowania.

czytaj dalej »

Najlepszy Sołtys Województwa Małopolskiego AD’ 2013

Małopolskie Stowarzyszenie Sołtysów pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy organizuje konkurs „Najlepszy Sołtys Województwa Małopolskiego AD’ 2013”. Konkurs ten jest jedną z form docenienia pracy sołtysa i okazją do wskazania dobrych wzorów.

czytaj dalej »

Delegacja IPA z Cypru odwiedza Kalwarię Zebrzydowską

W dniu 9 czerwca 2014 r. Stowarzyszenie IPA Region Kalwaria Zebrzydowska gościło oficjalną czteroosobową delegację z Cypru wraz z Sekretarzem Generalnym IPA Sekcja Polska Arkadiuszem Skrzypczakiem.

czytaj dalej »

Gminne zawody sportowo-pożarnicze

Corocznie gminne zawody sportowo-pożarnicze OSP z terenu gminy Kalwaria Zebrzydowska są sprawdzianem umiejętności i sprawności fizycznej naszych strażaków ochotników. Tego roku zawody odbyły się na boisku MKS „Kalwarianka”, a uczestniczyło w nich 16 drużyn:

czytaj dalej »

Nowa oferta Biblioteki Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej

Na okres wakacji Biblioteka Publiczna im. Stanisława Wyspiańskiego przygotowała specjalną ofertę skierowaną do dzieci w wieku 2-4 lata i ich opiekunów.

czytaj dalej »

III Podhalańska Wystawa Zwierząt Hodowlanych

Zapraszający na III Podhalańską Wystawę Zwierząt Hodowlanych, która odbędzie się w dniach 12 - 13 lipca 2014 r. w Ludźmierzu obok jezior. W wystawie biorą udział hodowcy z naszej gminy, którzy będą prezentować swój dorobek hodowlany, jakim są konie rasy małopolskiej, śląskiej, huculskiej oraz polski koń zimnokrwisty.

czytaj dalej »

"Afrodyzjaki od Rolnika"

Zapraszamy na kolejne targi, podczas których zakupić będzie można miody od Pana Mirochy z Kalwarii Zebrzydowskiej, sery kozie i krowie z Zagrody pod Brzozami, przetwory ze Stryszowa (także tak oryginalne jak: czekoladowo śliwkowa konfitura, syrop piernikowy, syrop z babki lancetowatej), pomidory i ogórki od Pana Mazura z Lanckorony (także sadzonki winorośli), owoce leśne i grzyby od Pań z Jastrzębi, Wionki Jastrzabskie, żur z kumory - tradycyjny zakwas, chleby od Pani Moniki Kadeli z Tarnawy, oleje tłoczone na zimno od Pana Stefana Wójcickiego z Kalwarii Zebrzydowskiej, pieczywo firmy "Smaki Lanckorony", ziołowe specjały (miodek z mlecza, syrop miętowo pokrzywowy), wyroby piekarnicze i sorbet z róży firmy "U Maciejowej" z Jastrzębi oraz maliny i produkty z jarzębiny od pani Anastazji Przywary z Izdebnika  

czytaj dalej »

Street Art Day - sztuka ulicy w Kalwarii

„Street Art” to bardzo popularna forma sztuki obecnej w przestrzeni miejskiej, dotarła również do Kalwarii. Hip-hop, rap, graffiti oraz świetna zabawa – tak właśnie było w pierwszą niedzielę wakacji na kalwaryjskim rynku.

czytaj dalej »

Aktywność GPS Kalwaria - tym razem na piechotę

To był aktywny weekend nie tylko dla członków GPS Kalwaria. Grupa przejęła opiekę nad uczestnikami pielgrzymki The way of Saint, która wyruszyła z Watykanu 28 kwietnia, by w ubiegłą sobotę pieszo osiągnąć cel - Kraków.

czytaj dalej »

Wakacje z CKSiT

Zapraszamy do zapoznania się z wakacyjną ofertą Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Ze Spytkowic do Pragi na rowerach

W dniach 16-18 czerwca 2014 roku reprezentacja IPA Kalwaria i Urzędu Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej postanowiła przy pomocy rowerów i sił własnych mięśni zdobyć Pragę.

czytaj dalej »

GPS Kalwaria: Chodź z nami!

28 kwietnia, czyli dokładnie dzień po kanonizacji Jana Pawła II z Watykanu wyruszyła niezwykła pielgrzymka. Przedstawiciele Chile, Argentyny i Peru oraz Polak postanowili do Krakowa dostać się... piechotą!

czytaj dalej »

STREET ART DAY z Kalwaria ART

Wyczekiwana przez wszystkich data końca roku szkolnego już za kilka dni! Oznacza to początek upragnionych przez wszystkich wakacji – czyli pełnych wrażeń dwóch miesięcy, po których pozostają tylko same dobre wspomnienia. Po sześciu miesiącach ciężkiej pracy i nauki, a także świetnej zabawy, kończy się również projekt „ART Akademii Przyszłości”, który od stycznia tego roku przygotowywał młodych animatorów kultury do sprawdzenia swoich sił w praktyce. Czy podołają wyzwaniu ? Najbliższa okazja do sprawdzenie efektów pracy już w najbliższą niedzielę!

czytaj dalej »

Strona 124 z 139