Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

Rodzinny Rajd Rowerowy w Babicach

Małopolski Związek Kolarski w Krakowie zaprasza do udziału w "Rodzinnym Rajdzie Rowerowym", który odbędzie się 17 sierpnia 2014 r. w Babicach. Udział w imprezie jest bezpłatny, a każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal i posiłek.

czytaj dalej »

Juwenalia Kalwaryjskie 2014

To już trzecia edycja święta młodych w Kalwarii Zebrzydowskiej. Będzie miejsce na modlitwę i skupienie, ale też na dobrą zabawę w rockowych rytmach. Wszystkich młodych ciałem lub duchem zapraszamy do Kalwarii w dniach 11-13 sierpnia!

czytaj dalej »

Festa Italiana na rynku w Kalwarii

Już w najbliższą niedzielę na kalwaryjskim rynku będzie miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Na kilka godzin skupimy się wokół pięknego kraju - Włoch. GPS Kalwaria wraz z GPS Paliano gwarantują moc atrakcji dla każdego!

czytaj dalej »

Najlepszy Sołtys Województwa Małopolskiego AD’ 2013

W dniu 2 sierpnia 2014 r. sołtysi gminy Kalwaria Zebrzydowska uczestniczyli w uroczystości rozstrzygnięcia konkursu "Najlepszy Sołtys Województwa Małopolskiego AD’ 2013", które odbyło się w sołectwie Włosienica (powiat oświęcimski).

czytaj dalej »

We Mgle

Ze względu na ulewne deszcze, które nawiedziły Kalwarię w 3 sierpnia, koncert w ramach Wakacyjnej Sceny Muzycznej został przeniesiony na 24.08.2014 r. Aby rockowe uderzenie było jeszcze mocniejsze, do bandlisty dołączył zespół Reckless. Wstęp wolny!

czytaj dalej »

Gloria victis

W tym roku mija 70 lat od wybuchu Powstania Warszawskiego. Ta rocznica kieruje nasze myśli do tamtych dramatycznych wydarzeń i skłania do refleksji.

czytaj dalej »

We Mgle

CKSiT zaprasza na koncert zespołu We Mgle w ramach Wakacyjnej Sceny Muzycznej. Start 3 sierpnia 2014 r. o godzinie 17:30 na kalwaryjskim Rynku. Wstęp wolny.

czytaj dalej »

Biblioteka pełna dzieci

Zakończył się Projekt „Rodzice i małe dzieci w bibliotece” realizowany przez Bibliotekę Publiczną. Podsumowanie Projektu odbyło się w sobotę 26 lipca. Po części oficjalnej rodzice i dzieci bawili się na Pikniku Rodzinnym zorganizowanym w sąsiedztwie Biblioteki.

czytaj dalej »

Pamięci Powstańców w 70 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Nasza Gmina włącza się w Ogólnopolskie Obchody 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamięci Powstańców 1944 roku dedykowany jest koncert podsumowujący XIX edycję Letniego Festiwalu Muzycznego w Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Obóz harcerski - Pogorzelica 2014

W dniach 30 czerwca - 16 lipca b.r. 12 harcerzy ze Stanisławia Dolnego przebywało na obozie harcerskim organizowanym przez Hufiec Ziemi Wadowickiej w nadmorskiej Pogorzelicy.

czytaj dalej »

Słowiańska Niedziela

Zapraszamy na Rodzinną Słowiańską Niedzielę, która odbędzie się 31 sierpnia 2014 r. w godzinach 14:00 - 19:30 przy stadionie MKS "Kalwarianka". W programie: Wioska Słowian, zabawy, konkursy i wiele atrakcji dla dzieci.

czytaj dalej »

Zakończono kolejny etap rozbudowy kanalizacji sanitarnej – realizacja przedsięwzięcia "Gospodarka wodno-ściekowa w Gminie Kalwaria Zebrzydowska – etap I"

Gmina Kalwaria Zebrzydowska konsekwentnie realizuje inwestycje w zakresie uregulowania gospodarki wodno–ściekowej na terenie wyznaczonej aglomeracji.  W lipcu br. oddano do użytkowania ponad 2 km kanalizacji sanitarnej w rejonie ul. Rólki oraz częściowo w rejonie ul. Kolejowej oraz ul. Jagiellońskiej. Projekt jest współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

czytaj dalej »

Podsumowanie Projektu "Rodzice i małe dzieci w bibliotece"

Dobiega końca realizacja Projektu Biblioteki Publicznej "Rodzice i małe dzieci w bibliotece". Od 28 czerwca b.r. 10 - osobowa grupa dzieci w wieku 2 - 4 lata, wraz z rodzicami, uczestniczyła w zajęciach Grupy Zabawowej.

czytaj dalej »

Harcerze z wizytą u Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

Spotkanie Burmistrza Miasta Zbigniewa Stradomskiego z drużyną harcerską ze Stanisławia Dolnego, którą opiekuje się Pani Dorota Sarapata (nauczyciel ZS nr 8) było dobrą okazją do zaproszenia tych aktywnych młodych mieszkańców do realizacji nowych zadań. Harcerze wspominali tegoroczny pobyt na obozie i opowiadali o planach na przyszłość.

czytaj dalej »

W nagrodę do Hameln

Jan Zajda, uczeń ZS nr 2 w Brodach, wyróżniony "Nagrodą Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej" za wybitne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2013/14 oraz dwaj uczniowie z kl. IV a Technikum ZS im. KEN: Szymon Filuś oraz Kamil Wicher, wyróżnieni w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Sprawny w zawodzie technik technologii drewna", przebywali w dniach 3-11 lipca 2014 r. w nagrodę w Niemczech, w Hameln – partnerskim mieście położonym nad rzeką Wezerą.

czytaj dalej »

Strona 123 z 139