Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

QR Kalwaria – Zakoduj Kalwarię z Kalwaria ART

Już niedługo Kalwaria dołączy do grona miast, w których będzie można znaleźć coraz popularniejsze „QR kody” - czyli małe „kwadraciki” które będą umieszczone przy najważniejszych obiektach i po zeskanowaniu smarthphonem podadzą szczegółowe informacje o tym miejscu. Całe to nowatorskie przedsięwzięcie będzie realizowane przez młodych ludzi, których Stowarzyszenie Kalwaria ART zaprasza do współpracy!

czytaj dalej »

Ekospotkanie z mieszkańcami

Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych na spotkanie dotyczące poprawy stanu powietrza na terenie Gminy Kalwaria Zebrzydowska oraz możliwości dofinansowania osobom prywatnym wymiany szkodzących zdrowiu urządzeń grzewczych. Spotkanie odbędzie się w dniu 23.02.2015 r. (poniedziałek) o godzinie 15:00 w Sali Widowiskowej przy ul. Broniewskiego 3 w Kalwarii Zebrzydowskiej. Z poważaniemBurmistrz Miasta Kalwarii ZebrzydowskiejAugustyn Ormanty

czytaj dalej »

Spotkanie noworoczne członków i sympatyków IPA region Kalwaria Zebrzydowska

Minęły już dwa lata od dnia założenia Stowarzyszenia IPA Region Kalwaria Zebrzydowska. Z tej też okazji zostało zorganizowane Spotkanie Noworoczne dla członków i sympatyków stowarzyszenia, które odbyło się w dniu 30 stycznia 2014 r. w Hotelu Badura w Wadowicach.

czytaj dalej »

Wieczór kolędowy w Zespole Szkół nr 3 w Przytkowicach

Na zakończenie okresu Bożego Narodzenia Zespół Szkół nr 3 w Przytkowicach zorganizował w dniu 1 lutego 2015 r. spotkanie opłatkowe.

czytaj dalej »

Zaproszenie dla Ojca Świętego Franciszka do odwiedzenia Kalwarii Zebrzydowskiej w czasie Dni Młodzieży – Kraków 2016

czytaj dalej »

Ferie zimowe 2015

Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza do udziału w licznych atrakcjach przygotowanych na okres tegorocznych ferii zimowych.

czytaj dalej »

Spotkanie w spawie ochrony środowiska

W trosce o ochronę lokalnego środowiska Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej dr hab. inż. Augustyn Ormanty zorganizował w dniu 22 stycznia 2015 r. spotkanie z udziałem Zastępcy Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie – Panem Józefem Kała.

czytaj dalej »

Spotkanie z dyrektorem GDDKiA

20 stycznia 2015r. z inicjatywy Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej odbyło się spotkanie z Dyrektorem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie panem Tomaszem Pałasińskim.

czytaj dalej »

Spotkanie opłatkowe w Leńczach

Dnia 24 stycznia 2015 r. odbyło się wspólne kolędowanie w Remizie OSP w Leńczach, zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Leńcz wraz ze Strażakami.

czytaj dalej »

"Opowieść wigilijna" na deskach kalwaryjskiej sali widowiskowej

Zespół Teatralny „Na przekór” z Zespołu Szkół nr 3 w Przytkowicach przedstawił spektakl na motywach powieści Karola Dickensa „Opowieść Wigilijna” w reżyserii aktora Teatru Ludowego w Krakowie Jarosława Szweca. Przytkowicka młodzież po raz kolejny udowodniła, że posiada zdolności aktorskie i recytatorskie.

czytaj dalej »

Spotkanie z okazji Dnia Babci i dziadka w Zebrzydowicach

Dzień 22 stycznia był ważnym dniem dla uczniów klas od 0 do III. Gościli oni wtedy w szkole swoje Babcie i swoich Dziadków. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej odbyły się popisy artystyczne uczniów: deklamacje wierszy, śpiew piosenek, prezentacja tańców – „Grek Zorba”, „Krakowiaczek”.

czytaj dalej »

Dzień Babci i Dziadka w Publicznym Samorządowym Przedszkolu w Podolanach

Dnia 22 stycznia 2015 r. „Krasnoludki” i „Smerfy” z Przedszkola w Podolanach zaprosiły do siebie wyjątkowych gości – Babcie i Dziadków oraz Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej dr hab. inż. Augustyna Ormantego. Przygotowały dla nich przedstawienie, w którym nie brakowało wierszy i skocznych piosenek.

czytaj dalej »

Marcin Daniec w Kalwarii Zebrzydowskiej

Restauracja Verona oraz firma Domeno zapraszają na spotkanie z Marcinem Dańcem w dniu 12 lutego 2015 r. (czwartek) w Sali Widowiskowej przy ul. Broniewskiego 3. Start o godzinie 19:00. Bilety w cenie 60 zł do nabycia w sklepie fabrycznym Domeno ul. Mickiewicza 33, w Restauracji Verona w Lanckoronie oraz na stronie kup bilecik.pl  

czytaj dalej »

Dzień Babci i Dziadka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Stanisławiu Dolnym

Zgodnie ze szkolną tradycją, 21 stycznia w Stanisławiu Dolnym Dolanach odbyło się wielkie świętowanie dnia wszystkich babć i dziadków.

czytaj dalej »

Informacja w sprawie odbioru odpadów komunalnych w 2015 roku

Uprzejmie informujemy, że w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na zadanie ,,Świadczenie usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych powstających na nieruchomościach zamieszkałych oraz nieruchomościach niezamieszkałych, na których powstają odpady komunalne z terenu gminy Kalwaria Zebrzydowska a także utworzenia i prowadzenia Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych’’ w okresie od 01 stycznia 2015 r. do 31 grudnia 2016 r. wybrano najkorzystniejszą ofertę złożoną przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych „EMPOL” Sp. z o.o., os. Rzeka 133, 34-451 Tylmanowa.

czytaj dalej »

Strona 123 z 147