Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

Spotkanie w sprawie sali gimnastycznej dla ZS nr 8 w Stanisławiu Dolnym

Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej dr hab. inż. Augustyn Ormanty z udziałem radnego Rady Miejskiej Mirosławem Fabrem i sołtysem wsi Grażyną Opyrchał spotkał się w dniu 23 lutego 2015 r. z Wicemarszałkiem Województwa Małopolskiego Panem Leszkiem Zegzdą w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego w Krakowie.

czytaj dalej »

Ekospotkanie z mieszkańcami

W dniu 23 lutego 2015 r. w sali widowiskowej przy ul. Broniewskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyło się spotkanie w sprawie jakości powietrza oraz wdrożenia Programu Ochrony Powietrza.

czytaj dalej »

Z wizytą w Skawinie

W dniu 24 lutego br. w Urzędzie Miasta i Gminy Skawina miało miejsce spotkanie Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej dr hab. inż. Augustyna Ormantego i Burmistrza Miasta i Gminy Skawina mgr inż. Pawła Kolasa

czytaj dalej »

Turniej charytatywny GRAMY DLA JULKI

1 marca w nowej Hali Sportowej przy ZS im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się Turniej Charytatywny GRAMY DLA JULKI! Ilość drużyn chętnych wesprzeć ideę przyświecającą temu turniejowi przerosła oczekiwania organizatorów. Teraz liczymy na wasze wsparcie podczas Turnieju.

czytaj dalej »

Podsumowanie Projektu "Nasz Papież"

W piątek 20 lutego 2015 w Bibliotece Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyło się spotkanie podsumowujące I etap Projektu „Nasz Papież”. Celem projektu jest zebranie materiałów dotyczących spotkań mieszkańców gminy z Ojcem Świętym Janem Pawłem II.

czytaj dalej »

Spotkanie z sołtysami

W dniu 20 lutego 2015 roku miało miejsce spotkanie Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej z Sołtysami i Przewodniczącymi Zarządów Rad Osiedlowych Nr 1 i 2 w Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Wyprawa do Afryki z Kalwaria Art

Ferie zimowe w pełni – chociaż „zimowe” to są one tylko z nazwy. Jak na razie to dominuje piękna i słoneczna pogoda, która nie pozwala na rzucanie się śnieżkami, czy ulepienie bałwana... ale to nic straconego, ponieważ już 26 lutego czeka nie lada gratka dla wszystkich najmłodszych którzy pragną spędzić czas na szalonej zabawie. Stowarzyszenie Kalwaria ART zabiera wszystkie dzieci w wieku od 3 – 10 lat na wyprawę do dzikiej Afryki!

czytaj dalej »

Ferie w Stanisławiu Dolnym

W Zespole Szkolno Przedszkolnym W Stanisławiu Dolnym półkolonia zimowa odbywała się w pierwszym tygodniu ferii, tj. od 16 – 20 lutego 2015. W półkolonii uczestniczyło 20 dzieci z klas I – VI.

czytaj dalej »

"Zatrzymać Przemoc" - projekt edukacyjny I Gimnazjum ZS nr 8 w Stanisławiu Dolnym

Uczniowie klasy I gimnazjum ZS nr 8 w Stanisławiu Dolnym zrealizowali projekt edukacyjny pod tytułem „Zatrzymać Przemoc”, którego opiekunem była mgr Joanna Elżbieciak, a konsultantem mgr inż. Katarzyna Leja.

czytaj dalej »

III Puchar Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej w Szpadzie

Blisko dwustu zawodników z Ukrainy, Słowacji i większości polskich klubów szermierczych walczyło w czasie turnieju szermierczego „III Puchar Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej” w szpadzie sportowej, który odbył się w sobotę i niedzielę w Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Karnawał Seniora

Karnawał, zapusty to okres zimowych balów i zabaw rozpoczynających się od Trzech Króli, a kończący się we wtorek przed Środą Popielcową. Już po raz trzeci Zarząd Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprosił swoich członków na „Karnawał Seniora”, który odbył się w dniu 7 lutego.

czytaj dalej »

"POMYŚL ZANIM WYRUSZYSZ" akcja profilaktyczna realizowana przez IPA Kalwaria Zebrzydowska

W dniu 27 stycznia 2015 członkowie IPA Kalwaria Zebrzydowska wspólnie z Policjantami z WRD KPP Wadowice oraz Beskidzkim Klubem Sportowym OYAMA KARATE "SOKÓŁ"’ przeprowadzili w szkole podstawowej w Izdebniku akcję "Pomyśl zanim wyruszysz".

czytaj dalej »

Ferie z Biblioteką

Biblioteka Publiczna w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza dzieci na zajęcia w czasie ferii zimowych. Spotkania dla uczniów klas II-IV odbywać się będą w lokalu Biblioteki w Kalwarii Zebrzydowskiej ul. Jana Pawła II 24 w dniach 24, 26 i 27 lutego b.r. w godz. 10.00-11.30.

czytaj dalej »

Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego

W dniu 10 lutego 2015 r. w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej mieszkańcy Gminy świętowali jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego.

czytaj dalej »

Malowanka za zastrzyk

Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na spotkanie z "Serduszkowym Przyjacielem" w dniu 14 lutego 2015 r. godz. 10:00-12:00 w "Kalwariance" przy ul. Mickiewicza 16. Podczas spotkania odbędzie się zbiórka artykułów papierniczych: malowanki, kredki, bloki rysunkowe, farby, gry, książki dla dzieci z Kliniki Onkologii i Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego w Prokocimiu.

czytaj dalej »

Strona 122 z 147