Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

Z wizytą w Zarządzie Województwa Małopolskiego

W dniu 7 kwietnia 2015 r. Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej wraz z radnymi z miejscowości Zebrzydowice i Przytkowice wizytował u pana Jacka Krupy – Członka Zarządu Województwa Małopolskiego. Tematem spotkania było omówienie możliwości zwiększenia środków dla finansowania zadań związanych z budową chodników dla pieszych oraz remontem nawierzchni jezdni na drodze wojewódzkiej nr 953 Skawina - Kalwaria Zebrzydowska w miejscowościach Zebrzydowice i Przytkowice.

czytaj dalej »

Sukcesy młodych programistów z Przytkowic

Swoją przygodę z Baltie uczniowie naszej szkoły rozpoczęli we wrześniu 2014 roku. Pierwsze kroki w tym programie stawiali na lekcjach zajęć komputerowych. Siedmioro uczniów z ZS nr 3 w Przytkowicach tak programowanie zafascynowało, że postanowili spróbować swoich sił w Małopolskim Konkursie Informatycznym.

czytaj dalej »

Rekonesans stanu dróg

W dniach 23 i 31 marca 2015 r. Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej, w odpowiedzi na liczne wnioski mieszkańców, dokonał objazdu terenowego dróg gminnych w miejscowościach Brody, Zarzyce Wielkie, Leńcze, Podolany, Zarzyce Małe i Przytkowice.

czytaj dalej »

Spotkanie rekrutacyjne Obrony Terytorialnej

W dniu 31 marca 2015 r. od godz. 17.30 w sali parafialnej przy plebani św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyło się pierwsze spotkanie ochotników z gminy Kalwaria Zebrzydowska, mających ochotę wstąpić do nowo zakładanego oddziału OT „Skała”.

czytaj dalej »

Świąteczne życzenia

czytaj dalej »

Wizyta Pułkownika Fałkowskiego

W dniu 26 marca 2015 roku, podczas sesji Rady Miejskiej, Wojskowy Komendant Uzupełnień w Oświęcimiu płk Wojciech Fałkowski oraz Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty,

czytaj dalej »

UWAGA - opady śniegu [01-02.04.2015]

Od godz. 06:00 dnia 01.04.2015 do godz. 18:00 dnia 02.04.2015 prognozuje się wystąpienie opadów śniegu powodujących przyrost pokrywy śnieżnej miejscami od 10 cm do 15 cm, lokalnie do 20 cm. Stopień zagrożenia: 1.

czytaj dalej »

Narodowy Dzień Życia

W ramach obchodów Narodowego Dnia Życia, ustanowionego Uchwalą Sejmu RP na 24 marca, w dniu 26 marca 2015 r. w Sali Widowiskowej w Kalwarii Zebrzydowskiej miała miejsce prelekcja, którą wygłosił Prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka – dr inż. Antoni Zięba.

czytaj dalej »

Turniej piłki nożnej

LKS Stanisławianka był pomysłodawcą i gospodarzem przedsięwzięcia pn. „Rozgrywki piłkarskich drużyn młodzieżowych w ramach organizowanego Turnieju wraz z imprezą podsumowująca turniej”.

czytaj dalej »

Dlaczego kolej?

W czwartek 26 marca 2015 r. w Bibliotece Publicznej im. St. Wyspiańskiego odbyło się spotkanie z okazji 130 rocznicy otwarcia linii kolejowej przez Kalwarię.

czytaj dalej »

Busem do Marzeń, czyli jak Kalwaria dotrze na koniec świata

4 busy, 4 kontynenty, 50 krajów, 50 000 kilometrów. O czym mowa? O Busie do Marzeń - projekcie realizowanym przez Stowarzyszenie GPS Kalwaria we współpracy z podobnymi Stowarzyszeniami rozsianymi po całym świecie.

czytaj dalej »

Odznaczenie dla Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej

Na wniosek Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Oświęcimiu, Prezes Zarządu Głównego Ligii Obrony Kraju płk Grzegorz Jarząbek nadał złoty medal za zasługi na rzecz Ligii Obrony Kraju ppłk rez. Augustynowi Ormantemu.

czytaj dalej »

Spotkanie w sprawie drogi do projektowanego cmentarza w Barwałdzie Górnym

W dniu 21 marca 2015 r. odbyło się spotkanie terenowe z udziałem Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej, Radnych Rady Miejskiej p. Piotra Janusiewicza i Tadeusza Wilka, przedstawicieli Rady Sołeckiej, kierownika Wydziału Dróg Powiatowych p. Stanisławy Pamuły i księdza proboszcza Krzysztofa Rudzika w sprawie budowy drogi do projektowanego cmentarza w miejscowości Barwałd Górny.

czytaj dalej »

Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników w MZWiK

Dnia 23.03.2015 r. w siedzibie  Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. odbyło się Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników. Na Zgromadzenie przybył jedyny wspólnik - Gmina Kalwaria Zebrzydowska reprezentowana przez Burmistrza Miasta - oraz zaproszeni goście.

czytaj dalej »

Świąteczne życzenia od kardynała Dziwisza

 

czytaj dalej »

Strona 120 z 148